affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Student VUT v Brně David Čech přeplaval tam i zpátky Gibraltarský průliv

David Čech, student 3. ročníku Fakulty stavební VUT v Brně a zatím jediný český plavec, kterému se doposud podařilo překonat slavný kanál La Manche oběma směry, pokořil  další metu. V úterý 19. srpna 2008 přeplaval jako první Čech oběma směry Gibraltarský průliv mezi evropským a africkým kontinentem.

„Výsledný čas je osm hodin a osmačtyřicet minut, na zpáteční cestě se zhoršilo počasí. Do Maroka a zpět jsem uplaval asi třicet kilometrů," řekl Čech pro portál iDnes. Trasu do Maroka přeplaval Čech v rekordním čase dvě hodiny a osmatřicet minut.

Na přeplavání Gibraltaru se Čech  připravoval v červenci v Řecku, kde se zúčastnil i dvou mezinárodních dálkových závodů. Gibraltarský průliv, který spojuje vody Atlantického oceánu a Středozemního moře, je pověstný svými nebezpečnými proudy.

Kanál La Manche oběma směry - z Doveru do Calais a zase zpátky na anglický břeh - přeplaval David Čech 7. srpna  2006.  Ke svému výkonu tehdy potřeboval 19 hodin a 54 minut. Během rekordního pokusu uplaval přes 80 kilometrů. David se svým výkonem stal jako první český plavec členem elitního klubu 16 světových plavců, kteří kanál La Manche překonali oboustranně.

Autor: | Zveřejněno: 21.8.2008 8:26:32

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně