Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Uličný řeší jediný otazník

Nad jediným postem uvažuje před pondělním zápasem 4. kola Gambrinus ligy s Mladou Boleslaví trenér fotbalistů 1. FC Brno Petr Uličný.

Po zranění z Příbrami je již zcela v pořádku stoper Josef Dvorník, ale jeho „náhradník" Martin Živný odvedl proti Liberci i v Ostravě skvělé výkony. Takže, kdo z nich nastoupí?

„Jsou to příjemné starosti a já bych nejraději postavil do základní sestavy oba dva. Musím si to pořádně promyslet a rozhodnu se až těsně před zápasem," řekl Uličný a potvrdil, že sestava se opravdu nebude moc lišit od ostravské.

Střeštík a Mareček se z reprezentačního zápasu jednadvacítky v Portugalsku vrátili v pořádku. Na marodce tedy už zůstávají jen brankář Martin Lejsal, obránce Martin Kuncl, záložník Elton Lira a útočník Pavel Vrána.

„Lejsal a Kuncl pozvolna zvyšují tréninkovou zátěž a doufám, že s nimi už brzy budu moci počítat, což by zvýšilo zdravou konkurenci v mužstvu a hlavně zlepšilo možnosti reagovat na momentální situaci v zápase. Vrána začal s tréninkem, u Liry je bohužel léčení zdlouhavější," shrnul Uličný.

Kouč Brna netají, že v jeho týmu panuje dobrá atmosféra.

„Jistě, proti Liberci jsme hráli jsme pěkný kombinační fotbal, dávali jsme pěkné góly. Takový fotbal se musí divákům líbit. Na Bazalech jsme nepodali špatný výkon. Baník se sice tlačil dopředu, ale my jsme nezalezli a pořád jsme mohli udeřit z brejků. Remíza byla zasloužená," zhodnotil Uličný uplynulá dvě kola, která jeho tým vynesla do čela tabulky.

Tam se Brňané samozřejmě chtějí udržet i po pondělním utkání s Mladou Boleslaví, která před startem Gambrinus ligy vyhlásila podobné cíle jako Brno. Tedy útok na nejvyšší příčky Gambrinus ligy.

„A je to jistě oprávněné sebevědomí. Mladá Boleslav jde nahoru. Myslím si, že nás prověří daleko víc než Liberec. V každém případě budeme muset podat maximální výkon, pokud chceme uspět. Bude to hodně  těžké utkání. Boleslav má silné mužstvo s několika velkými osobnostmi. Rajnocha, který se dostal do reprezentace, považuju za jednoho nejlepších záložníků ligy. Ne náhodou se v reprezentaci objevil i Papadopulos, výborní jsou Poláček, Řezníček, Hrdlička a další hráči. Uvidíme, zda nastoupí střelec Pecka. Pokud ano, je to hráč, který si taky zaslouží mimořádnou pozornost naší obrany," řekl Uličný, který připomněl poslední vzájemná utkání.

„Na Srbské nám posledně Bolka dala trojku a to samé v přípravě na turnaji v Čelákovicích. Takže jim máme co oplácet. Ale my jsme zase na jaře vyhráli u nich. Takže okapuji, že to určitě bude těžký zápas, ale já věřím, že s lepším výsledkem pro nás," uzavřel Uličný.

Zápas 1. FC Brno - FK Mladá Boleslav se hraje v pondělí 25.8.2008 od 17:15 hodin na Městském fotbalovém stadionu Srbská.

Více informací najdete na www.1.fcbrno.cz

Autor: | Zveřejněno: 22.8.2008 16:04:41

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně