Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

1.FC BRNO: Do Týniště v co nejsilnější sestavě

Nový ročník Poháru Českomoravského fotbalového svazu odstartují fotbalisté 1. FC Brno zítra na půdě divizního SK Týniště nad Orlicí. Utkání 2. kola, kam jsou přímo nasazeny prvoligové kluby, má výkop v 17:00 hodin.

Brňané chtějí potvrdit roli favorita a jak řekl jejich trenér Petr Uličný, rádi by navázali na loňskou pohárovou „pouť", z níž byli vyřazeni až v semifinále po problematickém utkání v Liberci.

„Ano, pohár bereme naprosto vážně a opravdu chceme pokračovat v sérii z minulého ročníku. Samozřejmě bychom chtěli postoupit co nejdále. Proto v zítra nastoupíme v co nejsilnějším složení," netajil Uličný.

Od nejsilnějšího složení, v němž Brno úspěšně zahájilo ligu, se ovšem bude sestava lišit. Stoper Josef Dvorník nedohrál poslední zápas na Bohemians a má natažené vazy v kotníku. Podobná zranění utrpěl i Martin Švejnoha, a také do Týniště nepojede. Uličný bude postrádat i jeden ze svých útočných hrotů Tomáše Doška, který má natažený sval. Dlouhodobě je zraněný Brazilec Elton Lira. Naopak smazány byly otazníky nad v Praze vyloučeným Tomášem Poláchem, který dostal podmínku a může hrát.

„K výčtu absencí je třeba přidat Marka Střeštíka, který má reprezentační povinnosti u jednadvacítky. Takže sestavu si musím promyslet a postavím ji až těsně před zápasem. Co můžu říci teď? Obecně, že je to určitě příležitost pro hráče širšího kádru. Konkrétně, že bude chytat Lejsal, a v útoku že se vedle Besty objeví někdo z dvojice Vrána - Borák. Pojede s námi i Kuncl, ale není pravděpodobné, že by do utkání zasáhl," sdělil Uličný.

Fotbalisté z Týniště se po pátém kole východočeské divize C dělí o čtvrté a páté místo s Žvanicemi. V minulém kole vyhráli v Holici 2:0 brankami Jelínka a Hájka z penalty. Hájek proměněnou penaltou zachraňoval bod v předchozím kole, kdy Týniště doma remizovalo s rezervou Bohemians 1905 1:1. Do druhého kola Poháru ČMFS postoupilo po derby s Jiskrou Ústí nad Orlicí, když po devadesáti minutách byl stav 1:1 a na penalty byli úspěšnější hosté z Týniště 8:7.

Více informací najdete na http://www.1fcbrno.cz/

Autor: | Zveřejněno: 2.9.2008 11:30:38

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně