affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

CIAF 2008

Během následujícího víkendu se brněnské letiště stane místem srazu všech zájemců o letectví. Proběhne zde již čtrnáctý ročník letecké přehlídky Czech Internacional Air Fest (CIAF). Od sobotního rána budou v okolí Mezinárodního letiště v Brně - Tuřanech dopravní omezení, se kterými by měl počítat každý řidič. 

Na klidný průběh letecké přehlídky bude dohlížet po oba víkendové dny více než stovka strážníků. Stejně jako při minulých ročnících budou působit nejen v bezprostřední blízkosti areálu letiště, ale také na odstavných parkovištích a v zadní části letiště. Ani zde nebude možné stavět stany či vstupovat tudy do areálu letiště.

V případě, že se na leteckou přehlídku vypraví návštěvníci přece jen  vlastním vozem, bude nejvhodnější využít  při cestě z dálnice D1 exit Brno - Slatina. Dále pak pokračovat podle pokynů strážníků, kteří budou spolu s policisty řidiče navigovat na připravená bezplatná parkoviště. Z nich se pak na letiště všichni dostanou autobusovou linkou, která bude jezdit v pravidelných intervalech. 

 

Doporučené rady pro přepravu na CIAF

  1. Rozhodně doporučujeme využití městské hromadné dopravy, která bude významně posílena z centra města.

  2. Vlastním vozidlem jeďte dle pokynů policistů a strážníků - ti mají vždy aktuální informace o celkové dopravní situaci v dotčené oblasti  a budou vás směrovat na volné plochy, kde můžete zaparkovat.

  3. Hlavní parkovací plochy jsou dislokované v prostoru bývalých kasáren Slatina (vjezd z ul. Řípské a Průmyslové), kde je připraveno cca 5000 parkovacích míst. Další plochy jsou podpůrné - parkoviště v ulici Tuřanka  cca 700 míst, odstavný jízdní pruh v ul. Řípské cca 800 míst.

  4. Ze všech zde připravených parkovacích míst je připravena kyvadlová doprava MHD.

  5. Upozorňujeme, že bude v rámci zajištění bezpečnosti chodců částečně uzavřena ulice Řípská, a to poslední úsek vedoucí od dálnice k letišti, kde je očekáván největší pohyb pěších diváků. Další dílčí uzávěry budou provedeny v ulici Pratecké (příjezd MČ Dvorska), v ul. Karkulínově, v   Hanácké a na veškerých účelových komunikacích vedoucích k letišti (přenosné DZ B1 - zákaz vjezdu).

Autor: | Zveřejněno: 3.9.2008 14:51:20

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně