Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Dny evropského dědictví v Brně

V rámci Dnů evropského dědictví připravilo statutární město Brno ve spolupráci s Muzeem města Brna a Österreich Institutut Brno prohlídky dvou významných brněnských památek - Nové radnice na Dominikánském náměstí a Berglovy vily na rohu Moravského náměstí a Lidické ulice.

Bezplatné prohlídky obou objektů se uskuteční v neděli 14. září v době od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin.


Nová radnice
patří k nejvýznamnějším historickým památkám Brna. Prošla složitým stavebním vývojem a její současná barokní podoba je z 18. století. Sídlem brněnského magistrátu se stala až po rekonstrukci v roce 1935. Návštěvníci si mohou prohlédnout Sněmovní sál, Rytířský sál a zasedací místnost Rady města Brna. Po prohlídce radnice je možno navštívit výstavu sochaře Jaromíra Garguláka v Křížové chodbě.


Berglovu vilu
si nechal v polovině 19. století postavit v novogotickém slohu brněnský továrník a obchodník s kůží Jan Bergl. Jejím projektantem byl architekt vídeňské Okružní třídy Heinrich Ferstel, mimo jiné i autor plánů na Červený kostel v Brně. V roce 1888 byla v budově otevřena známá Biberova kavárna, která byla v roce 1928 tehdejším majitelem, Československým zemědělským muzeem, přejmenována na Kavárnu Muzeum. Od roku 1964 je objekt zapsán na seznamu památek Jihomoravského kraje.


Další informace:
www.shscms.cz; www.brno.cz, www.urbancentrum.brno.cz, www.ticbrno.cz

Autor: | Zveřejněno: 5.9.2008 14:33:47

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně