Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Informace DPMB

- Mezinárodní letecký festival CIAF 2008
- Výluka tramvají do Štefánikovy čtvrti
- Uzavírka Třídy Generála Píky

Mezinárodní letecký festival CIAF 2008

Ve dnech 6. a 7. září 2008 se uskuteční na letišti Brno Tuřany mezinárodní letecký festival Czech International Air Fest (CIAF) . Doprava z centra města (od hlavního nádraží) k Letišti Tuřany bude zajištěna pravidelnou autobusovou linkou 76 , která bude v době od 8:00 do 16:00 hodin posilována vloženými spoji (základní interval zkrácen na 10 minut), ve směru od Letiště Tuřany zpět do centra budou posilové spoje řazeny od 10:00 do 18:00 hodin. Zastávka Hlavní nádraží směr letiště je pro linku 76 v době od 7:30 do 14:00 hodin přeložena k zastávce nočních linek 94 a 95 (ke zdi naproti smyčky trolejbusů). V době od 8:00 do 18:00 je pro linku 76 navíc zřízena zastávka Řípská, dálnice.

Od 8:00 do 16:00 hodin bude v provozu také mimořádná autobusová linka s označením P jedoucí po trase Parkoviště Černovická terasa (zastávky zřízené na komunikaci Švédské valy, za novým mostem M2 mezi Řípskou a Průmyslovou) - Letiště Tuřany , v době od 10:00 do 18:00 hodin budou konány odjezdy linky P v opačném směru z Letiště k parkovišti Černovická terasa. Linka P bude mít na trase zastávky: Ericha Roučky - Černovická terasa I - Černovická terasa II - Slatina, závod - Řípská - Řípská, dálnice.

Na obou linkách platí běžný tarif IDS JMK. Jako jízdní doklad bude pro jízdu na linkách 76 a P v době konání akce uznávána také vstupenka na letecký festival CIAF.  

**********************************
Výluka tramvají do Štefánikovy čtvrti

Z důvodu opravy kolejí bude od 6:00 hodin v sobotu 6. září nepřetržitě do ukončení prací v neděli 7. září 2008 (předpoklad do 20 hodin) vyloučena tramvajová doprava v úseku Jugoslávská - Štefánikova čtvrt.
Linka 5 pojede po dobu výluky pouze v úseku Starý Lískovec - Jugoslávská a dále odklonem do smyčky Černá Pole, Zemědělská. Ve vyřazeném úseku bude zajištěna náhradní doprava mimořádnou autobusovou linkou x5.

Změna zastávek:
Štefánikova čtvrt - nástupní zastávka náhradní linky x5 bude společná s linkami 45, 46, 57, 84 od Lesné (u ostrůvku na komunikaci Merhautova)
Jugoslávská - přestupní zastávka pro linky 5 a x5 bude umístěna k zastávkám linek 9 a 11 pro směr do (od) Lesné

**********************************
Uzavírka Třídy Generála Píky

Z důvodu konání závodů na In-Line bruslích bude v neděli 7. září 2008 v době od 5:30 do 17:30 hodin pro veškerou dopravu uzavřena Třída Generála Píky.

Autobusová linka 46 pojede v době výluky po své trase do zastávky Lesnická a dále odklonem po obslužné komunikaci vedle tramvajové tratě a ulicemi Bieblovou, Mathonovou, Provazníkovou, Merhautovou k zastávce Halasovo náměstí směr Slavíčkova a dále po své trase na Haškovu (vynechá zastávku Fügnerova, na odklonové trase zastaví na zastávkách Bieblova, Náměstí SNP, Provazníkova, Štefánikova čtvrt, Lesná, nádraží a Poliklinika Lesná).
Autobusová linka 66 pojede v době výluky po své trase do zastávky Halasovo náměstí a dále odklonem ulicemi Okružní, Merhautovou, Provazníkovou, Bieblovou a Mathonovou do zastávky Provazníkova a dále po své trase (vynechá zastávku Fügnerova, na odklonové trase zastaví na zastávkách Poliklinika Lesná, Lesná, nádraží, Štefánikova čtvrt, Provazníkova, Lesnická, Bieblova a Náměstí SNP) .

Změna zastávek :
Bieblova
- pro linky 46, 66 přeložena na obslužnou komunikaci vedle tramvajové tratě k zastávkám tramvaje.
Fügnerova - zastávka bez obsluhy, náhradou je zastávka Náměstí SNP v křižovatce Bieblova x Mathonova.
Lesnická - pro linku 66 přeložena do protisměru k zastávce linky 46.Další informace najdete na www.dpmb.cz

 

Autor: | Zveřejněno: 5.9.2008 14:36:04

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně