affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Do Uherského Hradiště možná i s Heinzem

Po hladkém postupu ze druhého kola Poháru Českomoravského fotbalového svazu přes divizní Týniště nad Orlicí čeká fotbalisty 1. FC Brno ve třetím kole daleko těžší soupeř. Zítra (středa) od 18:00 hodin nastoupí v Uherském Hradišti proti druholigovému 1. FC Slovácko.

Utkání je klasickým regionálním derby, přičemž v hostujícím týmu hraje několik fotbalistů, kteří do Brna přišli právě ze Slovácka nebo tam působili. 

 „Ano, to všechno zvyšuje atraktivitu tohoto zápasu. V takových utkáních se rozdíl tříd určitě smazává. Já Slovácko považuju za velice silný celek a myslím si, že i když se mu nyní ve druhé lize nedaří, stále zůstává u ambicí bojovat o postup do Gambrinus ligy. V poháru proti prvoligovému soupeři mohou hledat příležitost najít ztracenou herní pohodu," říká kouč Brna Petr Uličný.

Jeho tým pojede na Slovácko s jasným cílem postoupit. Po vypjatých posledních dnech je v týmu klid a mužstvo se soustředí na pohár. Určitě bude hrát bez Aleše Besty a dlouhodobě  zraněných Josefa Dvorníka, Tomáše Doška a Martina Živného.

Naopak klub se snaží vyřídit administrativní formality pro možný start Marka Heinze, kterého získal z francouzského Nantes.

„Nastoupíme v aktuálně nejsilnějším možném složení. Start Marka nevylučuji, ale uvidíme, až si s ním pohovořím osobně, což by mělo být zítra dopoledne. V každém případě je to pro nás veliká posila. Do kabiny přichází velká fotbalová kvalita, která může zvednout i sebevědomí ostatním hráčům. Marek je jednak vynikající fotbalista a jednak velká fotbalová osobnost. Jeho příchod je pro mužstvo i celý klub velikým impulsem, srovnatelným třeba s výměnou trenéra," pochvaluje si Uličný.

Brňané by rádi navázali na loňské pohárové tažení, které zastavil až v semifinále Liberec. Proto Uličný a spol. berou jedině postup. Tomu podřídili i přípravu v tomto týdnu a například dnes budou trénovat ve stejném čase, jako se hraje zítřejší zápas.

Pokud Brňané v Uherském Hradišti uspějí čeká je ve čtvrtém kole prvoligové Kladno. Termín je stanoven středu na 29. října a místo konání bude určeno losem.

Více informací najdete na http://www.1fcbrno.cz

 

Autor: | Zveřejněno: 30.9.2008 12:38:24

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně