affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Teplárny Brno po 3 letech otevřou své provozy veřejnosti

Teplárny Brno srdečně zvou všechny zájemce na prohlídku pěti teplárenských provozů, které budou veřejnosti otevřeny v rámci Dnů otevřených dveří 3. 10. 2008 od 12 do 18 hodin a 4. 10. 2008 od 8 do 15 hodin.

Teplárenské provozy budou veřejnosti otevřeny po třech letech a každý bude mít příležitost si prohlédnout zařízení, které vyrábí teplo pro přibližně 92 tisíc brněnských domácností. Prohlídkovými trasami budou provádět zkušení odborníci, kteří zájemce seznámí s výrobním zařízením a technologií. K prohlídce provozů není nutná předchozí registrace.


Pro veřejnost budou otevřeny provozy:

Červený mlýn (Cimburkova 2, Brno - Královo pole) - nejnovější z teplárenských zdrojů zbudovaných v Brně, který se svými parametry řadí mezi špičku evropských tepláren,

Špitálka (Špitálka 6, Brno-střed)  - nejstarší teplárenský zdroj, který poprvé zahájil dodávky dne 4. prosince 1930,

Brno-sever (Obřanská 60, Brno - Maloměřice) - zdroj, o kterém se často hovoří v souvislosti s jeho plánovanou rekonstrukcí,

Staré Brno (Rybářská 4, Staré Brno) - špičkový zdroj, který je druhým nejstarším v Brně,

Bystrc (Teyschlova 33, Brno - Bystrc).- zdroj, který je charakteristický tím, že pro výrobu tepla využívá nejen zemní plyn, ale také biomasu v podobě dřevní štěpky.


Jedním z hlavních cílů společnosti Teplárny Brno je dbát na bezpečnost nejen svých zaměstnanců, ale i všech návštěvníků provozů společnosti. Aby všichni v pořádku opustili brány provozů, budou požádáni o dodržování bezpečnostních pokynů, se kterými budou seznámeni před vlastními prohlídkami.

Autor: | Zveřejněno: 1.10.2008 12:04:54

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně