Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Informace DPMB

 - Výluka tramvají do Starého Lískovce
 - Výluka tramvají u hlavního nádraží
 - Mezinárodní veletrh INVEX

Výluka tramvají do Starého Lískovce

Z důvodu opravy kolejí bude v sobotu 4. října 2008 od 8:30 hodin do ukončení prací (předpoklad do 19 hodin) vyloučen provoz tramvají na jedné koleji v úseku Švermova - Starý Lískovec, smyčka.
Tramvajová linka 5 bude po dobu výluky jezdit pouze v úseku Štefánikova čtvrt - Bohunice, Švermova;
linka 7 pojede pouze v úseku Šilingrovo náměstí - Bohunice, Švermova;
linka 8 pojede pouze v úseku Líšeň, Mifkova - Bohunice, Švermova.

Náhradní dopravu zajistí mimořádná linka X provozovaná obousměrným tramvajovým vozem kyvadlově v úseku Bohunice, Švermova - Starý Lískovec, smyčka a to po pravé koleji pro jízdu do Starého Lískovce.

Změna zastávek:
Dunajská a Osová - pro směr do centra pro kyvadlovou linkou X přeložena k zastávce na opačné straně (běžně používané pro směr do Starého Lískovce);
Starý Lískovec, smyčka - nástupní zastávka pro linku X přeložena k výstupní zastávce;
Švermova směr centrum - pro linky 5, 7 a 8 přeložena k nástupní zastávce do smyčky tramvají.

Poslední odjezdy tramvají pravidelných linek ze Starého Lískovce před zahájením výluky :
Linka 5 v čase 8:33 hod., linka 7 v čase 8:40 hod., linka 8 v čase 8:38 hod.
První odjezdy tramvají pravidelných linek ze Starého Lískovce po plánovaném ukončení výluky :
Linka 5 v čase 19:03 hod., linka 7 v čase 19:10 hod., linka 8 v časech 18:43 m, 18:53 m, 19:01 hod. ( m = jede přes hl. nádraží do vozovny Medlánky)
 


Výluka tramvají u hlavního nádraží

Z důvodu výměny kolejového křížení bude v neděli 5. října 2008 od ranního zahájení provozu do ukončení prací (předpoklad do 10 hodin) vyloučen provoz tramvají od ulice Křenové (Dornych) k ulici Nádražní a od ulice Benešovy na Křenovou (Dornych).

• Tramvaje linek 8 a 10 pojedou ve směru od Líšně (Stránské skály) do Starého Lískovce (na Nové sady) závlekem přes Malinovského náměstí, ovšem s ohledem na minimalizaci zpoždění na této zastávce nebudou zastavovat. V opačném směru do Líšně (na Stránskou skálu) pojedou linky 8 a 10 po své trase přes 4. kolej zastávky Hlavní nádraží.
• Tramvaje linky 9 pojedou ve směru do Komárova v úseku mezi zastávkami Malinovského náměstí a Hlavní nádraží odklonem ulicemi Rooseveltovou - Rašínovou a Masarykovou. V opačném směru do Lesné pojede linka 9 po své trase ulicí Benešovou.
• Tramvaje linek 12 a 13 pojedou v úseku Hlavní nádraží - Česká následujícími odklony:
- ve směru od Komárova (Juliánova) na konečnou Technologický park přes Malinovského náměstí a Rooseveltovou (vynechají zastávky Zelný trh a Náměstí Svobody);
- ve směru z Králova Pole do Komárova (Juliánova) ulicemi Rašínovou a Masarykovou (vynechají zastávku Malinovského náměstí).

Změny zastávek:
Hlavní nádraží směr Starý Lískovec (Nové sady) - pro linky 8 a 10 - přeložena na 1. kolej (společná s linkami 1, 2 a 4);
Hlavní nádraží směr Komárov a Juliánov - pro linky 9, 12 a 13 - přeložena na 2. kolej (společná s linkami 1, 2, 4 a 6);
Hlavní nádraží směr Technologický park - pro linky 12 a 13 - přeložena k zastávce linky 9 pod hotelem Grand.

Mezinárodní veletrh INVEX

Z důvodu konání Mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií INVEX a dalších doprovodných akcí na brněnském výstavišti dochází od pondělí 6. října 2008 do čtvrtka 9. října 2008 k následujícím změnám v dopravě:

  • Tramvajová linka 6 v době přibližně od 8 do 18:30 hodin jsou všechny spoje MIMO PROVOZ (jsou nahrazeny posilovou linkou P6).

      
  • Posilová tramvajová linka P6 jedoucí po trase Královo Pole, nádraží - Moravské náměstí - Rooseveltova - Hlavní nádraží - Výstaviště - Pisárky je v provozu od 8 do 18:30 hodin (v úseku Královo Pole, nádraží - Moravské náměstí / Hlavní nádraží nahrazuje linku 6).

     
  • Ve středu 8. října a ve čtvrtek 9. října 2008 ( dny určené pro širší veřejnost a školy) je navíc v exponovaných dobách při návozu a odvozu návštěvníků v provozu také posilová linka P1 na trase Zvonařka  - Hlavní nádraží - Výstaviště - Pisárky.

 


Další informace najdete na www.dpmb.cz

 

Autor: | Zveřejněno: 2.10.2008 15:24:12

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně