Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Den otevřených dveří na Hvězdárně a planetáriu Mikuláše Koperníka v Brně

V úterý 28. října od 10.00 do 21.00 hodin se na Hvězdárně a planetáriu Mikuláše Koperníka v Brně, p. o. otevřou všechny dveře dokořán. Po celý Den otevřených dveří bude možné navštívit astronomické pozorovatelny, shlédnout speciální představení ve velkém i malém planetáriu a prohlédnout si výstavu o optických klamech a iluzích.

  Za jasného počasí se pomocí astronomických dalekohledů návštěvníci podívají nejen na Slunce, nýbrž také na planetu Venuši a snad i některé hvězdy! Pracovníci Hvězdárny a planetária však nezapomenou ani na nejmenší návštěvníky - je pro ně nachystána řada jednoduchých, ale poučných hvězdářských soutěží.

Ukázkové pořady ve velkém planetáriu:

10:00 Jak je to doopravdy?
11:00 Jak Slunce dovádělo
12:00 Jak je to doopravdy?
13:00 Jak je to doopravdy?
14:00 Jak Slunce dovádělo
15:00 Jak Slunce dovádělo
16:00 Jak Slunce dovádělo
17:00 Jak je to doopravdy?
18:00 Jak je to doopravdy?
19:00 Jak je to doopravdy?
20:00 Pořad pro pamětníky: Země v hrsti

 

  Ve foyer velkého planetária se můžete zúčastnit soutěže kreslení draka pro děti a skládání puzzle aj. V přednáškovém sále začne každou hodinu experimentální show "Dobrodružná optika", na kterou naváže prohlídka našich hmatových pomůcek, vč. speciálního hmatového planetária. Po celý den bude možná prohlídka dalekohledů pod odsuvnou střechou, za jasného počasí i pozorování Slunce, Venuše a později večerní oblohy. V malém planetáriu bude předváděna pohádka "Jak se Měsíc a hvězdy domluvili" a pořad "Živé Slunce". Na Hvězdárně i planetáriu si můžete koupit nejrůznější astronomické publikace. Všichni návštěvníci obdrží netradiční dárek - mapu hvězdné oblohy s návodem na hledání planet sluneční soustavy.

  Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka v Brně byla slavnostně otevřena 16. října 1954. Na podzim 1959 byla zprovozněna budova s přednáškovým sálem a malým projekčním planetáriem. V roce 1991 bylo v život uvedeno velké projekční planetárium. Od roku 1954 až do současnosti organizaci navštívilo přes dva a půl milionu návštěvníků.

 

 

Autor: | Zveřejněno: 22.10.2008 12:38:41

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně