Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Kino Art dostane ostřejší obraz, kvalitnější zvuk a nové sedačky!

Nejméně do konce roku budou muset brněnští diváci oželet promítání v kině Art. Z důvodu úprav technického rázu, slibujícího do budoucna ostřejší obraz a kvalitnější zvuk, a zejména pak kompletní výměny stávajících červených sedaček, bude od pondělí 8. prosince uzavřen velký promítací sál. Kdy bude znovu otevřen zatím známo není.

V provozu však kromě kavárny a baru zůstává malý sál, kde podle řádného programu pokračuje cyklus Severní vítr je krutý, uvádějící díla ze severské kinematografie a Islandu. Zde jsou připraveny další čtyři filmy na každé úterý a sobotu až do 20. prosince.

Provozovatel kina Art Brněnské kulturní centrum zve na náhradní projekce do sálu Břetislava Bakaly v Bílém domě, který sídlí na Žerotínově náměstí. Na programu jsou dvě krátké série Alternativa Brno 2008 a Filmové večery s architekturou II. v týdnu od 8. prosince, od pondělí do pátku.

Návštěvníci se mohou přijít podívat na některý z nevšedních filmů z české a zahraniční produkce: nejprve to bude český snímek ...a bude hůř Petra Nikolaeva, již proslulého „hospodského" filmu, v úterý bude následovat slavný hudební dokument Wima Wenderse Buena Vista Social Club o nestárnoucích kubánských hudebnících a trojici uzavře charismatický životopis zpěváka Iana Curtise Control z roku 2007.

Čtvrteční a páteční večer, které budou patřit architektuře, zaplní zajímavé dokumenty ze Švédska, USA, Rakouska i Česka, v nichž jsou sledovány prvky moderní architektury v evropských oblastech ale i česká stopa v Chicagské čtvrti Pilsen, jak ji zachytili hned v úvodním filmu cyklu čeští autoři. Ti budou při promítání v Brně osobně.

Projekce prvních tři filmů budou od 20 hodin, čtvrteční a páteční program začíná již v půl šesté.

Autor: | Zveřejněno: 5.12.2008 15:12:53

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně