affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Firmy již podruhé soupeřili o nadané studenty z PEF

V měsíci listopadu měli firmy již podruhé tento rok možnost seznámit studenty se svými nabídkami na veletrhu pracovních příležitostí JOBFAIR PEF 2008 II. Ten se uskutečnil na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně (PEF) a navštívilo jej více než 1000 studentů.

Díky kladnému ohlasu prvního veletrhu ze strany studentů, absolventů i samotných firem, který se konal v dubnu tohoto roku, organizuje PEF v pořadí druhý JOBFAIR PEF 2008. Veletrh si klade za cíl řešit problém nedostatku vhodných zaměstnanců, kterému čelí řada firem, a zároveň obtíže studentů při hledání praxí a budoucího povolání. „Věříme, že tato akce umožní navázání nových kontaktů nejen studentům, ale i našim absolventům, které jsme na veletrh také pozvali," vysvětluje prof. Jana Stávková, děkanka PEF.

Návštěvníci veletrhu získali jedinečnou možnost setkat se přímo se zástupci mezinárodních firem z oboru bankovnictví, finančního poradenství, marketingu, účetnictví, auditu, personalistiky a dalších. Novinkou bylo představení evropského portálu pracovních mobilit, který studentům přiblížil problematiku práce v EU. Kontaktů však mohli využít i studenti, kteří hledali témata pro své bakalářské či diplomové práce. Provozně ekonomická fakulta MZLU v Brně si od veletrhu slibuje posílení spolupráce s podnikatelskou sférou i v řadě dalších oblastí.

„Spolupráce s podnikatelským sektorem je pro fakultu velmi důležitá. Snažíme se studenty co nejlépe připravit na jejich budoucí uplatnění", dodává Stávková. „Právě praktické zaměření studia nás odlišuje od ostatních ekonomických fakult", připomíná Jitka Machalová, proděkanka pro informatiku a vnější vztahy. „V roce 2009 oslaví PEF již 50 let od svého založení. Úspěšně se tak snažíme propojit mnohaletou tradici s moderními trendy", dodává. Více informací o veletrhu můžete nalézt na stránkách PR oddělení PEF www.pef.mendelu.cz/pr.

 

Autor: | Zveřejněno: 15.12.2008 17:06:31

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně