affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Brno chystá novoroční premiéru

Po bujarých silvestrovských oslavách se město většinou jen pozvolna probouzí do nového dne. Radnice ve spolupráci se společností SNIP&CO chce tento letitý návyk změnit  a 1. ledna založit novou tradici. Letos poprvé se tak uskuteční akce nazvaná Novoroční Brno - PF 2009.

Brňané, turisté a návštěvníci města dostanou hned několik nabídek jak k procházkám na čerstvém vzduchu, tak i kulturním zážitkům. Kdo si vyjde do historického centra ještě před svátečním obědem, určitě by si neměl nechat ujít novoroční troubení z věže Staré radnice. V podání Moravských žesťů zazní Korunovační intrády Jiřího Ignáce Linky a Intrády a tance Johanna Pezelia. Melodie se rozezní z nejstarší světské památky v Brně v 11 hodin, tedy v brněnské poledne. Troubení z věže Staré radnice vzniklo hned po vzniku samostatného československého státu na počest převzetí brněnské městské vlády 6. listopadu 1918. Tradice pak byla obnovena 1. května 2004, kdy Česká republika vstoupila do Evropské unie.

Druhou akcí Novoročního Brna bude slavnostní ohňostroj Óda na radost odpálený ze Špilberku v 18 hodin v podání Teatrum Pyroboli. Světelná show bude zároveň zvěstováním, že se Česká republika s příchodem nového roku stane na šest měsíců předsednickou zemí Evropské unie. Pořad v režii Ivana Martinka má tři obrazy. První je komponován na hudbu Janáčkovy Sinfonietty a je pozdravem Brnu a jeho obyvatelům. Druhá část nazvaná Země česká je inspirována symfonickou básní Vltava Bedřicha Smetany a třetí obraz Oslava radosti je interpretací světoznámé symfonie Ludwiga van Beethovena. Stejně jako při přehlídkách Ignis Brunensis bude mít ohňostroj hudební doprovod živě vysílaný na Rádiu KISS Hády.

Program završí od 20 hodin v Janáčkově divadle Novoroční koncert Filharmonie Brno. Za řízení dirigenta Jakuba Hrůši na slavnostním představení zazní Carmina Burana Carla Orffa.

Autor: | Zveřejněno: 22.12.2008 15:54:58

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně