Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Hasiči zasahují při likvidaci ptačí chřipky

Desítky hasičů vyjely k zásahu k likvidaci ptačí chřipky na Hodonínsku. Přípravy k zásahu hasiči zahájili již v úterý odpoledne.

V souvislosti se zjištěním nízkopatogenního viru ptačí chřipky v Rybářství Hodonín byly uvedeny do pohotovosti dvě dekontaminační linky pro dekontaminaci osob a techniky. Jde o techniku, která již byla úspěšně nasazena při likvidaci ptačí chřipky na Ústeckoorlicku. Po vyhodnocení situace a po dohodě s veterináři, kteří opatření na Hodonínsku řídí, bylo do zásahu nasazeno jen mobilní pracoviště k dekontaminaci osob. Toto pracoviště je v terénu možné zprovoznit do 60 minut a dokáže za hodinu dekontaminovat 60 osob.

Dnes dopoledne do Hodonína odjel odřad HZS Jihomoravského kraje. Odřad tvoří 18 hasičů ze stanice v Lidické ulici v Brně, kteří postaví a zprovozní mobilní pracoviště pro dekontaminaci osob. Do Hodonína vezou také kontejner nouzového přežití - týlové zázemí pro dlouhodobé zásahy v terénu vybavené vytápěcím stanem. Vozidla odřadu doplňuje dopravní automobil IVECO. Zásobování dekontaminačního pracoviště vodou z hydrantové sítě zajistí hasiči z okresu Hodonín.

Dnes dopoledne také do Hodonína vyjela jednotka Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně. Úkolem 33 členné jednotky bude pomoc s odchytem a likvidací ptactva v chovu, kde byl zjištěn nízkopatogení virus ptačí chřipky. Státní veterinární správa následně požádala HZS Jihomoravského kraje o společné řešení této mimořádné události.

Jednotka již vyrazila na místo určení, disponuje třemi kusy automobilové techniky -  automobilem vyprošťovacím AV 15, Tatrou 815 s ochrannými prostředky a autobusem. Předpokládá se, že se jednotka zapojí na akce již dnes odpoledne.

Jde o vůbec první „ostré" nasazení sil a prostředků Záchranného útvaru Hlučín od jeho začlenění do struktury Hasičského záchranného sboru ČR, ke kterému došlo k 1.1. 2009.

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 25.2.2009 15:28:08

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně