affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Novinky z brněnské ZOO

Ve stádu bizonů, které se v brněnské zoo skládá z pěti krav a jednoho býka, je od minulého čtvrtka o jedno zvíře víc – jedna ze samic nad ránem porodila mládě. Maličký bizon začal krátce po narození přijímat od matky mléko. V loňském roce jsme sice u bizonů žádný přírůstek nezaznamenali, v předcházejícím období se ale bizoni rozmnožovali každoročně.

Další novinky:

Do Brna přicestovala rysice z USA

Samice rysa kanadského, kterou brněnská ZOO získala z jednoho chovu v USA, přistála v sobotu kolem poledne na ruzyňském letišti. Do Brna ji přivezli týž den v odpoledních hodinách. Čtyřletá krasavice s velkýma očima, jak se o ní vyjádřili chovatelé, zůstane zatím v karanténě, kterou jsme jí přidělili přímo v nové expozici rysů kanadských. K dispozici tam má oddělenou ubikaci a padok a přes plot se už seznamuje se samcem. Předpokládáme, že za týden se oba společně objeví ve výběhu.

Blíží se Ptačí den

První akcí pro veřejnost, pořádanou letos v Zoo Brno, bude Ptačí den. Pro školní kolektivy se uskuteční ve středu 1. dubna, pro širokou veřejnost v sobotu 4. dubna. Soutěžní stezky na Ptačím dni pro školy se může účastnit z jedné školy vždy jen jeden kolektiv, soutěžící a jejich doprovod mají vstup do zoo zdarma. Také 4. dubna o Ptačím dni pro veřejnost bude přichystána soutěžní stezka. V ten den budou mít všichni příchozí s ptačím příjmením vstup do zoo zdarma.

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 18.3.2009 18:48:48

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně