affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Oslavy Dne Země se přesunou z hradu Veveří na Špilberk

Letošní oslava Dne Země ponese název Za příběhem naší krajiny. Dvanáct jihomoravských organizací na Špilberku v sobotu 18. dubna 2009 nabídne široké veřejnosti poznávací a tvůrčí aktivity spjaté s krajinou jižní Moravy a vlivem, jaký na ni měl a má člověk. Jednotlivá stanoviště se zaměří například na téma voda, doprava a cestování, zemědělství, stromy a lesy nebo sídla, to vše v kontextu jižní Moravy.

Kromě informací, her a aktivit nabídne Špilberk prodej regionálních výrobků, stánky s tradičními řemesly, ochutnávky biopotravin a produktů Fair Trade, čítárnu a další doprovodný program (divadélko, muzikanti, šermíři, cimbálovka Veronica). V 10 hodin bude u hlavního vstupu do areálu hradu Špilberk zahájen sezónní provoz loni obnoveného vodního prvku - skalního jezírka se čtyřmi vodopády. Ve 14 hodin bude vyhlášeno 10 finalistů 10. ročníku soutěže Brněnský strom roku.  

Vstupné na celou akci je dobrovolné.

Školské zařízení Lipka je tradičním pořadatelem oslav Dne Země v Brně, přičemž poslední „velká" oslava na hradě Veveří v roce 2007 přilákala pět tisíc lidí. Mediálním partnerem akce je Rádio Petrov. Akci finančně podpoří Jihomoravský kraj.  

Den Země na Špilberku zahajuje Brněnské dny pro Zemi, pásmo přednášek, exkurzí, cyklojízd a výstav o aktuálních problémech životního prostředí. Brněnské dny pro Zemi se každoročně konají v úzké návaznosti na celosvětový svátek Den Země a jsou podporovány městem Brnem. 

Název akce: Den Země na Špilberku - Za příběhem naší krajiny 

Termín: sobota 18. dubna 2009 od 10 do 17 hodin - pro veřejnost, obzvláště pro rodiny s dětmi (v pátek 17. dubna 2009 pro předem přihlášené třídy ZŠ) 

Místo konání: areál hradu Špilberk, Brno

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 24.3.2009 15:04:46

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně