affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Draci získali posilu z MLB

Před startem v turnaji PMEZ baseballistů získali čeští mistři AVG Draci Brno výraznou nadhazovačskou i trenérskou posilu Patricka Ahearneho z USA, který působil v zámořské MLB v týmu Detorit Tigers.

Devětatřicetiletý Ahearne sice po PMEZ odletí domů, ale do Brna se vrátí na tří měsíce v závěru sezony.

Kromě Ahearneho posílí AVG  Draky také Petr Minařík, který přiletí z Austrálie za týden přímo do Itálie, kde se připojí k týmu. "Vzhledem k obtížnému získání pracovního povolení se už Minařík nebude k protinožcům vracet a odehraje u nás celou sezonu," řekl trenér brněnských Draků Arnošt Nesňal.

Američan Pat Ahearne je baseballový světoběžník. V Major League působil v roce 1995, kromě USA působil v Austrálii, Venezuele, Itálii, na Tchaj-wanu a loni posílil v Evropském poháru ruský tým Tornado Balašicha. "Právě po tomto turnaji v italském Grossetu jsme se s Ahearnem domluvili na angažmá v ČR. Patrick a Brett Cumiskey nahradí turnerskou dvojici kouče Vivonu a Mauthe, kteří nám pomáhali v loňské sezoně. Od Ahearna si slibuji další zlepšení naší výkonnosti na nadhozu" dodal Nesňal.

Ahearne je zatím v Brně teprve tři dny a zatím se spíše po svém novém působišti rozhlíží. Ocenil dokonalé zázemí na stadionu v Komárově, kde jsou kvalitní podmínky k zápasům i přípravě. "Sledoval jsem víkendové přípravné zápasy, takže výkonnost mohu posoudit pouze z těchto vystoupení. Vyzvedl bych snahu hráčů získávat nové zkušenosti," poznamenal Ahearne, který už před příchodem do Brna načerpal poznatky s evropským baseballem loni v ruském týmu a předloni si zahrál v exhibičních zápasech proti španělské a italské reprezentaci v Messině.

"Srovnání kvality evropského a zámořského baseballu je obtížné. Hodně záleží na kvalitě týmů. Ale v USA máme v každém týmu mnohem širší základnu nadhazovačů," dodal Ahearne, který chce odvést v Brně co nejkvalitnější práci a pozvednout úroveň nejen klubového, ale tím potažmo i českého baseballu.

Ze soukromí na sebe Aeharne prozradil, že má v Los Angeles přítelkyni. Kromě baseballu je jeho koníčkem fotografování. Už stihl v neděli projít Brno a zachytil některé městské pamětihodnosti do svého fotoaparátu.

 

Autor: Honza Sadílek | Zveřejněno: 25.3.2009 10:48:40

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně