affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Létající nosorožec zvýší hluk v oblacích

Přechodné zvýšení hluku v oblacích mohou od 27. dubna do 15. května očekávat obyvatelé těch částí Jihomoravského kraje, kterých se dotkne mezinárodní cvičení Společných sil Armády ČR Létající nosorožec. Informoval o tom velitel Společných sil generálmajor Hynek Blaško.

Společného cvičení příslušníků Armády ČR a ozbrojených sil Velké Británie, Slovenska, Dánska, Nizozemí, Kanady a Litvy se z české strany zúčastní příslušníci leteckých základen v Náměšti nad Oslavou, Čáslavi, Přerově a ve Kbelích, jednotky protivzdušné obrany, 7. mechanizovaná britáda a další složky ozbrojených sil České republiky.

Cvičení bude zaměřeno na spolupráci vzdušných a pozemních sil při společné bojové činnosti a na zvyšování kvalifikace předsunutých návodčích, jejichž výcvik je úzce spojen s letovou činností. „Během cvičení se zvýší počet letů v malých výškách, což znamená určité zvýšení hlukové zátěže," informoval generálmajor Hynek Blaško s tím, že letový provoz v malých výškách se ve dnech cvičení (s výjimkou 1.-3. května a 8.-10. května, kdy se nelétá) očekává v časech od devíti do 12, od 14 do 17 a od 20 do 23 hodin.

Jak uvedl tajemník bezpečnostní rady kraje Peter Macko, v Jihomoravském kraji se zvýšení hlukové zátěže s největší pravděpodobností dotkne některých lokalit na Znojemsku, Moravskokrumlovsku, Ivančicku, Rosicku, Tišnovsku, Kuřimsku, Blanensku, Boskovicku a v Brně. Velitel Společných sil Armády ČR Hynek Blaško ubezpečil, že veškerá činnost cvičících vojsk bude probíhat v souladu s platnými zákony, předpisy a v úzké koordinaci s civilními složkami letového provozu. „Přísně bude dbáno na dodržení bezpečnostních zásad a veškerých protihlukových opatření," uvedl generál.

 

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 22.4.2009 9:34:03

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně