affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Studentský život před desítkami let ukazují fotky v Mendelově muzeu

Fotografie ze studentského života pořízené od založení Masarykovy univerzity až dodnes ukazuje výstava v Mendelově muzeu. Autentické fotografie, které poskytli absolventi Masarykovy univerzity, doplnily archivní materiály včetně historických diplomů, indexů či školní lavice. Výstava nazvaná „Bylo to za nás jiné?" je součástí programu oslav 90. výročí založení Masarykovy univerzity. Veřejnosti bude přístupná od 24. dubna do 14. června 2009.

 

Snímky zaslané absolventy nejčastěji zachycují promoce a slavnostní inaugurace. Nechybí ani záběry z tradičních chmelových brigád a studentského života, prozradil ředitel Mendelova muzea Ondřej Dostál. Řada snímků se vztahuje k historickým událostem v letech 1968 a 1989.

Významné události v dějinách univerzity a její osobnosti detailně představí výstava s názvem Příběhy z dějin MU, která bude veřejnosti zpřístupněna 22. května v prostorách Lékařské fakulty na Komenského náměstí. Expozice bude zaměřena nejen na historické milníky a osobnosti, ale i na studentská hnutí, vztah univerzity a veřejnosti, nebo na budování univerzitního zázemí.

Všem, kteří absolvovali na Masarykově univerzitě od jejího založení, je určen Den absolventů. Na setkání 30. května na brněnském výstavišti jsou zváni všichni dosavadní absolventi, kterých je více než 125.000. Zájemci se mohou registrovat na adrese www.absolventi.muni.cz

 

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 23.4.2009 7:40:06

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně