affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Hasiče zaměstnaly spadlé stromy i požár lesa

V souvislosti se suchým a větrným počasím hasiči v Jihomoravském kraji včera do 18 hodin vyjížděli k téměř 50 zásahům. Nejvíc hasiče zaměstnávalo uvolňování vozovek a dalších míst od spadlých stromů a vyvrácených větví. Nejčastěji vyjížděli na v Brně a v okrese Brno-venkov, kde zasahovali celkem na 17 místech, zasahovali však také na Blanensku, Znojemsku a v dalších okresech.

V Brně hasiči pomocí motorových pil a další techniky odstraňovali stromy a větve v Plotní ulici, v parku Lužánky u tenisových kurtů, v Kaštanové ulici, u Brněnské přehrady a v Soběšicích, kde vyvrácený strom narušil el. vedení. V Božetěchově ulici odstraňovali kusy tepelné izolace, uvolněné na panelovém domě. Na Brněnsku hasiči uklízeli stromy a větve z vozovek a prostranství u Tetčic, Neslovic, Veverské Bítýšky, Babic nad Svitavou, Vohančic, Oslavan, Ivančic, a u obcí Kaly a Železné. V Doubravníku museli povolat pracovníky rozvodných závodů, protože vyvrácený dvacetimetrový smrk spadl na elektrické vedení.

Hasiči také vyjížděli ke 14 požárům. Požáry trávy na menších plochách likvidovali například v Nedvědici na Brněnsku, kde suchý porost zřejmě zapálily jiskřící dráty uvolněného elektrického vedení. Hořící travní porost hasili také u Kaštanové ulice v Brně, v Božicích na Znojemsku, Rakvicích na Břeclavsku a v Čejkovicích na Znojemsku. Hromádku sena v plamenech hasili v Troubsku na Brněnsku, menší hromady palivového dříví ve Štítarech a v Šatově na Znojemsku a v Lednici na Břeclavsku.

Autor: Honza Sadílek | Zveřejněno: 27.4.2009 11:25:48

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně