affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Itch My Hahaha už dnes večer na Flédě

Tentokrát bude třeba vzít si na Flédu chrániče, protože zvukové vlnobití kapely Pivot Vás možná srazí na kolena. Za touhle trojicí, kterou lidé přirovnávají k Battles, stojí dva bratři Richard a Laurence Pikeovi.

Vznikli sice už v roce 1999, debut Make Me Love You jim ale vyšel až roku 2005 a v tom samém roce se sestava změnila z pěti členů na současnou - elektrická kytara, bicí, laptop. Loni jim vyšlo druhé album O Soundtrack My Heart na slavném labelu Warp Records a zahráli si například i po Sigur Rós. Přestože v jejich hudbě převládají jednodušší melodie a postupy, s rytmem občas hrají ping pong a dynamiku střídají víc než ponožky. Do svých vlivů řadí například Talking Heads, Briana Ena a Jeana Michel Jarreho, který je v hudbě obzvlášť cítit.
www.myspace.com/pivotpivot

Na veselejší a odlehčenější vlně se představí enfant terrible polské hudební scény, zakladatel labelu mik.musik, Wojciech Kucharczyk alias The Complainer. Samozřejmě s doprovodnou kapelou The Complainers, sestávající ze čtyř členů, kteří obsluhují kytaru, baskytaru, perkuse, zpěv, tanec a speciální projekce. Samotný The Complainer je zároveň DJ, klávesista, bubeník, perkusista, zpěvák a v neposlední řadě také tanečník a showman, který roztančí i nebožtíka. První koncert odehráli na šťastné datum 7. 7. 2007, od té doby vystupovali na velkých festivalech (včetně Berlin Biennale nebo New New! 2007) a vydali album Power Joy Happiness Fame!
www.myspace.com/midilidi

Kdo dnes nezná českou kapelu MIDI LIDI, tak zřejmě během posledních pár let seděl zavřený v pokoji u 4chanu, nebo nebyl v kontaktu s nikým z České Republiky ani okolních zemí.
www.myspace.com/thecomplainer

Magdaléna Hrubá a Markéta Lisá mají kromě projektu MIDI LIDI prsty i ve vizuální složce královohradeckéhu dua DVA. Tento objev české nezávislé hudební scény tvoří „On" a „Ona", vznikl při nahrávání rozhlasové sci-fi hry roku 2006 a hudebně je charakterizuje velmi unikátní styl „folklóru neexistujících národů".
www.myspace.com/hudba2

Zárukou dobré zábavy budou jako vždy rezidenti G. H. C., se kterými se budete na Flédě cítit jako doma a každý party člověk bude na parketě na svém místě.
www.myspace.com/greatesthitscollective

 

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 29.4.2009 11:18:04

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně