Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Brněnská muzejní noc 2009 - dopravní info

V sobotu 16. května 2009 v 18 hodin otevřou svoje brány všechna muzea v Brně a okolí pro netradiční noční návštěvu v rámci dalšího ročníku Brněnské muzejní noci. K místům vzdálenějším centru města bude zajištěna kyvadlová doprava osmi autobusovými linkami příležitostné dopravy s výchozí zastávkou na Moravském náměstí (nároží u parku naproti kostela Sv. Tomáše - zastávky linek 81 a 82).

Linky budou vedeny po následujících trasách a budou v provozu od 18:00 a jejich provoz bude ukončen v rozmezí 23:30 - 0:30 hod.:

Linka A: Moravské náměstí - Klusáčkova - Skácelova - Technické muzeum
Linka B: Moravské náměstí - Jugoslávská - Bratislavská (Muzeum romské kultury) - Moravské náměstí (okružní trasa)
Linka C: Moravské náměstí - Mohyla Míru
Linka D: Moravské náměstí - Úzká (Wannieck Gallery) - Komárov - Chrlické náměstí - Rajhrad (Památník písemnictví na Moravě)
Linka E: Moravské náměstí - Komenského náměstí - Úvoz - Hrad Špilberk (Muzeum města Brna)
Linka F: Moravské náměstí - Komenského náměstí - Úvoz - Mendlovo náměstí (Mendelovo muzeum) - Anthropos (Moravské zemské muzeum)
Linka G: Moravské náměstí - Komenského náměstí - Úvoz - Žlutý kopec (Mahenův památník) - Náměstí Míru (Hvězdárna a planetárium M. Koperníka) - Úvoz - Komenského náměstí - Moravské náměstí (okružní trasa)
Linka H: Moravské náměstí - Předklášteří (Podhorácké muzeum)

Všechny bezplatné jízdenky - místenky na linky C a H jsou již rozebrány. Jízda linkami C a H (směr Mohyla Míru a Předklášteří) pro další zájemce již není bohužel možná. Znovu opakujeme, že toto opatření je realizováno s ohledem na omezenou kapacitu příslušných muzeí na základě požadavku organizátorů akce Brněnská muzejní noc 2009.

Provoz na ostatních linkách není omezen a v případě potřeby bude doprava operativně posilována.

Cestující budou na všech autobusových linkách přepraveni zdarma a vstup do všech muzeí je bezplatný. Pro nástup do vozidel linek C a H na Moravském náměstí bude s ohledem na omezenou kapacitu příslušných muzeí vyžadováno předložení bezplatné jízdenky - místenky.

Na linku A budou nasazeny také historické autobusy Technického muzea; na linkách A, B a G budou vybrané odjezdy zajišťovat nízkopodlažní autobusy.

V nočních hodinách budou v souvislosti s konáním Brněnské muzejní noci podle aktuální situace posíleny exponované směry některých nočních autobusových linek od spojení u hlavního nádraží a přibližně do 24 hodin bude prodloužen provoz denních tramvajových linek 1, 2 (úsek Nové sady - Stará osada), 3, 4, 5, 8 a 12.

V odpoledních hodinách 16. května 2009 bude jako upoutávka na akci Brněnská muzejní noc v provozu historická parní tramvajová souprava Technického muzea Brno vedená lokomotivou Caroline a to po trase Malinovského náměstí - Technologický park a zpět (bez zastávek na trase).

Odjezdy z Malinovského náměstí (kolej před palácem Morava) v časech 13:30 - 15:30 - 17:30 hod.
Odjezdy z konečné Technologický park v časech 14:30 - 16:30 - 18:15m hod.
m = odjezd na zastávku Moravské náměstí
Svezení parní tramvajovou soupravou je možné pouze za zvláštní jízdné - jednosměrné 150 Kč, jízdenky v prodeji u průvodčích soupravy.

Autor: Cubert | Zveřejněno: 16.5.2009 10:26:28

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně