affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Výstava v Urban centru ukáže novou podobu čtyř náměstí v centru Brna

Průvodce po brněnských náměstích, nová výstava v Urban centru na Staré radnici, seznámí návštěvníky s minulými, současnými i plánovanými úpravami čtyř náměstí v centru Brna. Některé z nich získalo v nedávné době zbrusu novou tvář, jiné se na zásadní úpravy svého vzhledu teprve připravuje.

Náměstí Svobody se od své rekonstrukce v roce 2006 stále vylepšuje. Letos jaře na něm přibyly nové lavičky, odpadkové koše, několik stojanů na kola a nové telefonní budky. A v těchto dnech došlo i na tolik požadované rozšíření zeleně: východní stranu náměstí před obchodním domem Omega oživila řada devíti nových stromů.

Dominikánské náměstí na svoji rekonstrukci teprve čeká. Před dvěma lety byla vybrána a později dopracována studie společnosti Ateliér Brno. Po rekonstrukci vznikne před brněnskou radnicí reprezentační náměstí, které bude lákat nejen k pobytu, ale i k odpočinku a posezení.

Připravuje se i rekonstrukce Zelného trhu. Předcházela jí instalace Mozartovy sochy, která stojí od loňského května před Divadlem Reduta. V současné době se posuzuje několik variant dalších úprav náměstí. Důraz je kladen na řešení dopravy a parkování, na přehledné uspořádání tržiště a na prostor k příjemnému posezení.

Také Moravské náměstí brzy změní svoji tvář. Přibudou na něm čtyři nová výtvarná díla. O dvou z nich už je rozhodnuto: před budovou Nejvyššího správního soudu bude stát socha Spravedlnosti a dominantou upraveného prostoru dnešního parkoviště se stane jezdecká socha markraběte Jošta.

Výstava o brněnských náměstích začíná v Urban centru v úterý 26. května a potrvá do konce června 2009.

URBAN CENTRUM BRNO
Stará radnice, Mečová 5
Otevřeno út-pá 10-18, so 13-16 h

 

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 25.5.2009 12:39:34

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně