affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Výluka tramvají do Bystrce

Z důvodu výměny kolejnic a opravy tramvajové tratě bude od ranních výjezdů v sobotu 4. července nepřetržitě do ukončení provozu v pondělí 6. července 2009 (státní svátek) vyloučen provoz tramvají v úseku Vozovna Komín - Bystrc, Ečerova.

Linka 1 bude v provozu pouze v úseku Řečkovice - Vozovna Komín (nástupní zastávka Komín, smyčka).
Linka 3 pojede pouze v úseku Stará osada - Vozovna Komín (nástupní zastávka Komín, smyčka).

Vzhledem ke změnám v obězích vozidel na linkách 1 a 3 není možné v uvedených dnech dodržet garantované časy odjezdů nízkopodlažních vozidel zveřejněné v běžných jízdních řádech, o odjezdu těchto vozidel se prosím informujte na telefonním čísle 543174317.

Náhradní doprava bude zajištěna mimořádnou autobusovou linkou x1 po trase Vozovna Komín - Podlesí - Zoologická zahrada - Rakovecká - Bystrc, Ečerova. Linka x1 nahrazuje v daném úseku obě tramvajové linky (1 a 3). Vzhledem k jízdě po zcela odlišné trase nemohou autobusy náhradní dopravy ve vyřazeném úseku kopírovat jízdní řád tramvají, které nahrazují. Proto z důvodu zachování návazností mezi autobusy a tramvajemi v zastávce Vozovna Komín odjíždí autobus náhradní dopravy z Ečerovy přibližně o 4 minuty dříve než příslušná tramvaj podle pravidelného jízdního řádu.

Změna zastávek

Zastávky v úseku Svratecká - Ečerova - tramvajové zastávky nebudou v době výluky obsluhovány, linka x1 obsluhuje zastávky náhradní dopravy na blízkých komunikacích.

Vozovna Komín - nástupní zastávka Vozovna Komín pro linku x1 směr Bystrc bude na silnici vedle tramvajových zastávek a výstupní zastávka pak na mostě u vozovny trolejbusů - pro přestup je možno využít také výtah, který je součástí budovy vozovny trolejbusů vedle výjezdových vrat.

Uzavírka ulice Houbalovy

V důsledku prací na energetické rozvodně bude v sobotu 4. července 2009 od 7:00 hodin do ukončení prací (předpoklad do 15 hodin) pro autobusy neprůjezdná ulice Houbalova v Líšni.
V uvedené době pojede linka 78 obousměrně mezi zastávkami Mikulovská a Elplova odklonem ulicí Jedovnickou, přičemž vynechá zastávky Růženin dvůr, Vlkova a Houbalova. Náhradou zastaví na zastávce linky 56 Strnadova.

Změna zastávek

Houbalova, Růženin dvůr a Vlkova - po dobu odklonu bez obsluhy.
Omezení provozu v křižovatce Heršpická x Jihlavská

V souvislosti s pokračující rekonstrukcí povrchů vozovek v ulici Heršpické (rekonstrukce silnice I/52 Brno - Rajhrad) ve dnech 4.  až 6. července 2009 nebude možné odbočení autobusů z ulice Heršpické vlevo do Jihlavské.
Z tohoto důvodu pojede autobusová linka 50 od zastávky Bohunická odklonem přímo k zastávce Ústřední hřbitovu a vynechá tak zastávky Pražákova, Pražákova - obchodní centrum a Heršpická.

Změny zastávek

Heršpická - po dobu výluky bez obsluhy linkou 50;
Pražákova - po dobu výluky bez obsluhy;
Pražákova -obchodní centrum - po dobu výluky bez obsluhy;
Ústřední hřbitov - výstupní zastávka pro linky 50 a x2 bude přeložena před křižovatku Vídeňská x Londýnské náměstí (na opačnou stranu komunikace).

Provoz dopravy ve dnech svátků

Ve dnech 5. a 6. července 2009 bude doprava vedena podle jízdních řádů platných pro NEDĚLE.

U regionálních linek IDS JMK doporučujeme věnovat pozornost omezením některých spojů označených příslušnými inverzními značkami.

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 2.7.2009 9:27:37

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně