affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Obnovení provozu MHD v ulicích Husova a Pekařská

Po 14 měsících rekonstrukce inženýrských sítí a komunikací bude od soboty 29. srpna 2009 obnoven provoz tramvají a autobusů v ulicích Husova a Pekařská. V této souvislosti dojde k následujícím změnám v provozu linek MHD:

Tramvajová linka 5 bude provozována na trase Štefánikova čtvrť - Česká - Pekařská - Mendlovo náměstí - Vídeňská - Ústřední hřbitov, smyčka.

• Tramvajová linka 6 bude nově v provozu na trase Královo Pole, nádraží - Česká - Pekařská - Mendlovo náměstí - Vídeňská - Starý Lískovec.

• Tramvajová linka 7 pojede na trase Štefánikova čtvrť - Česká - Pekařská - Vídeňská - Bohunice, Švermova a bude v provozu pouze v pracovních dnech od 6 do 19 hodin.

• Tramvajové linky 12 a 13 pojedou v úseku Hlavní nádraží - Česká po původní trase obousměrně ulicí Husovou. Zastávky Hlavní nádraží se pro tyto linky obnovují na 3. a 4. koleji.

Zastávky Náměstí Svobody a Zelný trh bude nadále obsluhovat již pouze tramvajová linka 4.

Ruší se provoz náhradní trolejbusové linky x5 na trase Mendlovo náměstí - Komenského náměstí.

Noční autobusové linky 89, 92, 93, 95 a 99 pojedou vúseku Česká (Komenského náměstí) - Hlavní nádraží obousměrně ulicí Husovou přes zastávku Šilingrovo náměstí. Zároveň se obnovují zastávky nočních autobusových linek Hlavní nádraží převážně na 1. až 4. koleji prakticky vpůvodním uspořádání (ruší se zastavování nočních autobusů ve smyčce trolejbusů). Linka 97 bude i nadále vúseku Hlavní nádraží - Nemocnice u sv. Anny trasována obousměrně přes zastávku Hybešova.

Po těchto trasách vyjedou již noční autobusové linky ve večerních hodinách vpátek 28. 8. 2009.

Komentář k tramvajovým linkám: Úprava směrového zakončení tramvajových linek 5, 6, 7 projíždějících ulicí Pekařskou souvisí s vytvořením páteřní tramvajové linky 6 (v pracovních dnech interval 4-5 minut provázaný s linkou 1). Linka 6 nově nabízí přímé spojení Starého Lískovce s Královým Polem v atraktivním intervalu bez nutnosti přestupu mezi linkami 1 a 8 u Hlavního nádraží. Současně dochází k poptávanému zvýšení kapacity tramvajové dopravy do Bohunic a Starého Lískovce a to nasazováním nových tramvají 13T na každém druhém spoji linky 6. Linka 7 pak v pracovních dnech doplní linku 5 do Štefánikovy čtvrti a mimo jiné zachová přímé spojení mezi Bohunicemi a například Dětskou nemocnicí.

 

Provoz trolejbusové dopravy v ulici Křenová

S cílem rozšířit počet vyhrazených jízdních pruhů pro vozidla MHD a zvýšit atraktivitu veřejné dopravy budou trolejbusové linky 31 a 33 nově obsluhovat zastávky Masná a Vlhká ve směru k Hlavnímu nádraží (společně s tramvajemi). Ve směru do Slatiny pak budou zastávky Vlhká a Masná zřízeny na komunikacích v blízkosti tramvajových zastávek. Současně se pro tyto linky ruší zastávka Čechyňská v obou směrech.

 

 

 

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 26.8.2009 9:15:07

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně