Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Brno opravu Ronda potřebuje, reaguje na Topolánkova slova primátor Roman Onderka

„Na rozdíl od pana Topolánka pokládám investici do haly v době, kdy se po 13 letech vrací do Brna hokejová extraliga, za bytostně důležitou. Kometa je navíc jediným extraligovým týmem na celé jižní Moravě," reagoval primátor města Brna Roman Onderka na kritiku lídra ODS na jižní Moravě Mirka Topolánka, který v sobotu (12. 9. 2009) ostře kritizoval na zpravodajském serveru www.idnes.cz vedení města za to, že investice do Ronda je „směšná".

Co řekl přesně Topolánek (www.idnes.cz):

"Chápu zájem pana Onderky na výstavbě fotbalového stadionu. Když se mu nepodařilo přitáhnout mistrovství světa basketbalistek, zkouší to na jiném hřišti. Jeho obhajoba čtyřsetmilionové investice do haly Rondo je směšná. Byl to právě on, kdo hájil rekonstrukci haly kvůli zmíněnému šampionátu, který nebyl schopen do Brna přivést. Jen zapomněl lidem říct, jestli se teď mají Brňané těšit na finále superpoháru nebo rovnou olympiádu."

Primátor Brna Roman Onderka dále řekl: "Byl bych rád, aby si tento Topolánkův názor, Brňané zapamatovali. Někdo prostě jezdí na jižní Moravu na výlety, někdo je tu doma a pracuje pro město."

Fakta k rekonstrukci haly Rondo a MS v basketbalu žen:

  • MS v basketbalu žen v roce 2010 bude v Brně. V Rondu proběhne slavnostní zahájení  s přenosem do 80 zemí na celém světě.
  • Zápasy základní skupiny včetně účasti české reprezentace také budou v Brně.
  • Rekonstrukce haly RONDO, která je jen krůček od vstupu do dvacítky nejnavštěvovanějších hal v Evropě, považuji jako primátor za naprosto oprávněnou investici. RONDO, které zahájilo provoz před více než 25 lety, slouží  především Brňanům a Jihomoravanům a neumím si představit, že by se vedení města Brna pod mým vedením k této sportovní hale chovalo tak jako bývalá vedení  města pod taktovkou ODS, které halu nejen nemodernizovalo, ale nechalo ji tiše chátrat. A to i přesto, že RONDO je jedinou sportovní halou svého druhu ve městě Brně.


„Co se týče výroku ohledně olympiády, nevím, kde Topolánek bere k takovému vyjádřeni odvahu. Pokud je mně známo, olympiáda je specialitou ODS. V Brně jdeme jinou cestou," říká primátor města Roman Onderka s tím, že ho udivuje, že lídr kandidátky ODS za Jihomoravský kraj nedisponuje ani základními daty k tématům, ke kterým se vyjadřuje.

 

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 14.9.2009 10:37:12

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně