affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Nové výstavy v Muzeu města Brna

V následujících dnech budou zahájeny hned tři nové výstavy Muzea města Brna, konkrétně na Měnínské bráně a na hradě Špilberku. Jedná se o výstavy - Míry a váhy, Loutky pro Radost a Zlato Inků - 1000 let prokletí.

Výstava Míry a Váhy představí ucelenou kolekci historických měr a vah, složenou ze dvou celků - sbírky pana Ing. Petra Cikrle a sbírek Muzea města Brna. Tyto exponáty prozradí, že měření je jednou z hlavních činností člověka a změřit a zvážit lze téměř cokoli. Výstavu je možné navštívit na Měnínské bráně.

Výstava Loutky pro Radost je věnována 60. výročí brněnského loutkového divadla Radost. V průběhu šedesáti let činnosti nastudovalo divadlo téměř 250 inscenací, z nichž nemálo patří v historii českého loutkového divadla k těm významným. Výstava představuje práci několika výtvarníků, kteří v posledním desetiletí s divadlem spolupracovali. K vidění budou návrhy loutek a jejich kostýmů nebo kulisy některých pohádek - např. O Šípkové Růžence. Výstava je otevřena od 25. listopadu na hradě Špilberku.

Výstava Zlato Inků - 1000 let prokletí představí návštěvníkům několik desítek originálních zlatých masek, pohárů, mís nebo šperků z doby mezi rokem 400 př. n. l. a 1500 n. l. Výstava je otevřena veřejnosti na hradě Špilberku.

Otevírací doba na hradě Špilberku:

Výstava Loutky pro Radost a Míry váhy - středa až neděle 10 - 17 hodin.

Výstava Inků má speciální otvírací dobu pondělí až neděle 10 - 18 hodin.

Otevírací doba na Měnínské bráně: úterý až neděle 10 - 18 hodin.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 18.11.2009 8:17:18

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně