affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Linka 53 se vrátí na zastávku Kolejní nejdříve na jaře 2010

V posledních čtyřech týdnech probíhají jednání mezi studenty a představiteli VUT s Dopravním podnikem města Brna a Radnicí o možném vrácení závleku linky 53 do zastávky Kolejní.

V rámci reorganizace dopravy a nastolení úsporných opatření z důvodu menší finanční dotace městem Brnem pro Dopravní podnik města Brna došlo od nového roku ke zrušení závleku linky 53 do zastávky Kolejní. Tato skutečnost vzbouřila většinu ze čtyř tisíc ubytovaných studentů na kolejích pod Palackého vrchem.

Skutečnost, že studenti nyní musí ke své cestě mezi šalinou a areály VUT využít pěší chůze po 300 metrovém chodníku je vzbouřila natolik, že sepsali petici a vyhrožovali stávkou. Nyní proběhlo několik jednání, která budou pokračovat až do jara 2010. Výsledkem bude zřejmě vrácení závleku do zastávky Kolejní, který nyní nově vykonává pouze linka 81 ve dvouhodinovém intervalu. Úspory DPMB by se pak docílilo buď zrušením závleku do smyčky Technologický park nebo prodloužením intervalu mezi spoji. Variantou je také vybudování veřejného osvětlení a schodů na zmíněném úseku pěší trasy.

Na vyřešení celé situace si budou studenti muset počkat až do jarních měsíců, takže jejich přání vrátit vše do původního stavu v průběhu ledna naplněn nebude. Náhradní doprava do zastávky Kolejní nebude také zajišťována.

Chodník, který spojuje přímo smyčku šalin a areály VUT a jenž měří pouze 300 m, což je pětiminutová trasa, není těžké zdolat. Proto by se co nejvíce studentů mělo nad touto skutečností zamyslet. Argumenty typu „co když si zlomím nohu, musím nosit těžký batoh na zádech nebo v noci spěchám na ubytovnu" nejsou dle mě ani DPMB dostačující. Nakonec za vybudování tohoto chodníku zodpovídá samo VUT, které do něj investovalo přes půl milionu korun, tudíž je lepším řešením se obrátit na tyto organizace. O zrušení tohoto závleku, respektive celé linky 53, se navíc uvažovalo už při budování prodloužení šaliny od Technického muzea a ekonomická krize jeho uskutečnění pouze urychlila.

Noční linka 99, která nyní nejezdí na Kolejní, což studentům vadí taky, zůstane dle nynějšího stavu.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 22.1.2010 8:40:35

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně