affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Novinky z hokejové Komety

Vladimír Kýhos, Pavel Pazourek, Mojmír Trličík. Tato jména se vystřídala u trenérského kormidla Komety Brno. Až Vladimíru Jeřábkovi s Ladislavem Lubinou se podařilo tým nastartovat a nokonec to s ním dotáhli na jedenácté místo konečné tabulky. V další sezoně chtějí brněnští bojovat v Play off. Na tom, aby byl tento cíl reálný začalo vedení klubu pracovat už nyní.

Prvním krokem byl podpis nové smlouvy s úspěšnými trenéry. Brněnskou Kometu povede i v nadcházejícím ročníku nejvyšší soutěže dvojice Vladimír Jeřábek - Ladislav Lubina, která se s vedením klubu dohodla na pokračování spolupráce. Realizační tým opouští pouze Mojmír Trličík. "Po úspěšném dokončení sezony jsme o jiné variantě neuvažovali," uvedl pro hokej.cz Jaroslav Medlík, sportovní manažer jihomoravského celku.

Jasnější obrysy dostává i hráčský kádr. Ze Znojma přichází talentovaný mladíček Jakub Svoboda. Devatenáctiletý útočník v minulé sezoně v 32 utkáních v základní části nasbíral 23 kanadských bodů. Pak jsou tu hráči, kteří podepsali novou smlouvu. Jiří Dopita, Sasu Hovi, Radim Bičánek, Tomáš Protivný a Ivan Huml, jenž v moravské metropoli dosud hostoval z českobudějovického Mountfieldu. O prodloužení smluv se také jedná s M. Richterem, J. Novákem a R. Ostrčilem.

Brněnští fanoušci se naopak mohou rozloučit se čtveřicí hráčů Varaďa, Ovčačík, Šindel a Korhoň. „Varaďu bychom museli vykupovat z Vítkovic, o Ctirada Ovčačíka jsme měli zájem, ale chtěl se vrátit zpět do Vítkovic," uvedl Medlík. Také tvořivý útočník Jakub Šindel, který byl v základní části extraligy pátým nejproduktivnějším hráčem týmu, z Brna odchází. „Jakub nebyl naším hráčem. Asi uvažuje o klubu ze zahraničí, ale to je pouze moje domněnka," prohlásil Medlík. "Rádi bychom přivedli ještě minimálně jednoho útočníka a dva obránce. V tuto chvíli nemá smysl cokoliv bližšího komentovat, protože se stále ještě hraje a někdo jedná o možnosti odejít do zahraničí, což nemusí vyjít," uvádí šéf sportovního úseku Komety a závěrem naznačuje, kolik borců by mělo naskočit do začátku přípravy. „Chceme dva brankáře, osm obránců a třináct útočníků," říká Jaroslav Medlík.

 

Autor: Honza Sadílek | Zveřejněno: 15.4.2010 10:10:12

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně