affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Letecké spojení Brno-Praha je zachráněno

Česká letecká společnost Central Connect Airlines (CCA) naváže se začátkem zimního letového řádu, tj. od 1. listopadu 2010, na pravidelné lety mezi Brnem a Prahou, které dosud zajišťovala společnost České aerolinie.

K tomuto kroku dochází po vzájemných jednáních mezi leteckými společnostmi CCA a ČSA, letišti Brno a Praha vedením Jihomoravského kraje. Jednání byla iniciována na základě informací Českých aerolinií, že nebude od zimního letového řádu toto spojení dále provozovat. Pro cestující veřejnost bude tedy i nadále zajištěno letecké spojení z Brna přes Prahu do řady dalších destinací. Přidělením tzv. Code Share budou mít nadále klienti ČSA a CCA možnost využít rozsáhlé sítě linek do evropských i dálkových destinací, to samozřejmě platí i pro cestující do Brna.

„Slíbil jsem chytrá řešení, nikoliv hloupé škrty. Společně s Letištěm Brno jsme zachránili letecké spojení Brno-Praha, které je nezbytně nutné pro rozvoj našeho kraje. Jsem rád, že na místo „hloupého škrtu" dnes můžeme oznámit veřejnosti úspěšné dokončení jednání JMK, Letiště Brno, CCA a ČSA o zachování linky Brno-Praha (v zimním letovém řádu tři rotace denně). Končí tak nejistota pro podnikatele, investory, vědce i další uživatele leteckého spojení Brno-Praha," řekl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

„Pro brněnské letiště má zachování této pravidelné linky nenahraditelný význam, bude zajišťována standardním dopravcem s výbornou úrovní služeb cestujícím," řekl předseda představenstva Letiště Brno Jiří Filip.

Letadla Saab 340 o kapacitě 33 míst a rovněž posádky společnosti Central Connect Airlines nebudou na lince do Prahy nic nového, protože již dosud mezi Prahou a Brnem létají pod značkou Českých aerolinií na základě pronájmu. CCA také z Brna v květnu 2010 zahájila pravidelné spojení dvakrát týdně do chorvatského Zadaru. O podrobnostech letového řádu a dalších údajích bude cestující veřejnost následně informována prostřednictvím sdělovacích prostředků.

Zdroj: Krajský úřad Jihomoravského kraje

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 2.9.2010 13:33:52

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně