Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Výstava Koloniál u pana Bajzy v Paláci Šlechtičen

Výstava se nachází ve druhém poschodí. Součástí výstavy je několik druhů obchodů s nejrůznějším zbožím, jejichž ztvárnění a koncepce vychází z podoby obchodů za první republiky. Setkáte se zde s cukráři, řezníky nebo prodejci koření.

Při vstupu do výstavy vás zaujme jeden z obchodů, který všichni moc dobře známe ze seriálu Bylo nás pět od Karla Poláčka. Zde uvidíte také postavu prodejce Vendelína, kterého v seriálu ztvárnil herec Oldřich Navrátil.

Součástí výstavy je také několik vitrín, kde jsou vystaveny různé krabičky, obaly a platidly, které se v tehdejší době používaly. V zadní části výstavy se nachází například prodejna hraček nebo trafika, kde si mohou návštěvníci vyzkoušet jaké to bylo prodávat před půl stoletím v obchodě.

Výstava zaujme i možností vyzkoušet si prodej na vlastní kůži. Při každodenním shonu v zaměstnání a stáním ve frontě v nákupních centrech je zajímavé se procházet po výstavě, kde se rázem ocitneme o půlstoletí zpátky.

Výstava je velice zajímavá, a to jak pro děti, které nejvíce zaujme možnost prodávání zboží, tak pro mladé lidi, kteří vidí, jak nakupovali jejich rodiče a prarodiče. Starší návštěvníci výstavy zavzpomínají na minulost, kdy nebylo snadné sehnat vše, co si člověk mohl přát.

Výstava potrvá do 16. dubna 2011 a je otevřena od úterý do soboty od 9 do 17 hodin.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 22.11.2010 7:27:00

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně