Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Věž Staré radnice mimořádně otevřena i v prosinci

Letošní rok, v rámci adventu a předvánočních akcí Brněnského kulturního centra, je otevřena vyhlídková věž na Staré radnici v Brně. Nabízí jedinečný pohled na zasněžené Brno.

Věž brněnské Staré radnice v Radnické ulici měří 62,66 m, na vyhlídkový ochoz musíte vyšlapat celkem 173 schodů a je z ní vidět na celé Brno ze všech světových stran.

Dům s věží je nejstarší částí Stavebního souboru Staré radnice, který vznikl na začátku 13.století. Před rokem 1343 se tento dům dostal do majetku města a stal se radnicí, kde se konaly schůze městské rady, soudy a sídlil zde městský písař. Roku 1935 se městská správa ze Staré radnice přestěhovala do bývalého Zemského domu - Nové radnice.

V původní podobě se dochovala místnost v prvním patře s raně gotickými architektonickými články. Pozdně gotický portál nad hlavním vchodem sochaře A. Pilgrama patří k nejhodnotnějším památkám historického Brna. V průchodu je také zavěšen pověstný brněnský drak a vozové kolo, k oběma se vážou brněnské pověsti.

"Běžně je vyhlídková věž otevřena pouze v turistické sezóně od dubna do října. Letošní rok nabízí Brněnské kulturní centrum návštěvu věže také v čase adventu, a to konkrétně v pátky a nepracovní dny od 10 do 22 hodin" uvedla mluvčí Brněnského kulturního centra Jana Fantová.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 3.12.2010 10:36:33

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně