Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

SWORDFISHTROMBONES POKŘTÍ KREV A MLÍKO

Brněnská kapela Swordfishtrombones existuje už dvanáct let, teprve teď ale zaujala česká média a to především díky novému albu Blood&Milk.

. I věrní fanoušci tvrdí, že se konečně odpíchli ode dna a dostali se k originálnímu zvuku. Základní sestavu dnes tvoří šest členů: Miloš Rejsek (hlasy, harmonika, melodika, akordeon), Karel Krtička (kytary), Dan Petr (bubny, perkuse), Martin Zaplatílek (basa) a Alois Ponížil (trubka, horna). Příležitostně se objevuje také Chorche Hradil (hammond, wurlitzer, wah-wah) a Daniel Schwarz (pozoun).

Na nové desce se podílel i Dušan Neuwerth, který dokázal proslavit Tatabojs nebo kapelu Kryštof. Do tvorby Swordfishtrombones zasahoval nejen producentsky, ale na aktuálním albu můžeme slyšet i jeho kytary. „Swordi“ staví svůj výkon kromě hudby i na videoprojekcích, právě probíhající tour pak představí novou verzi. I když Blood&Milk vznikala dlouho, pro kapelu je pořád zlomová a plná emocí. Zároveň je oproti předchozím nahrávkám osobitější a má o sto procent lepší atmosféru.

Dříve jsme Swordfishtrombones mohli vidět třeba jako předkapelu Mňágy a Ždorp. Britské listy o současných Swordech uvedly, že by tomu mělo být dnes spíš naopak. Možná je to tím, že mezi českými kapelami vyčnívají – kombinují lesní roh, trubku, foukací harmoniku a klasické rockové nástroje a tím vytváří naprosto ojedinělý zážitek. Nejedná se o žádné hvězdy, 5. dubna na Flédu dorazí Brňáci, kteří prostě umí hrát. Můžete mít pocit, že už je z brněnských klubů znáte, ve středu se vám ale ukážou v novém kabátě. Oficiální web SFT

Nierika – Poison On Your Spon

Byvší triphopová kopřivnická formace NIERIKA přetavila za pomoci dnes už legendárního producenta Dušana Neuwertha / Tata Bojs, EOST, Kryštof atd. / na svém novém albu „Poison on Your Spoon“ svou hudební hmotu ve svižný kytarový pop s neopakovatelnou atmosférou. Novinka vyšla na pro NIERIKU domovském a dnes už etablovaném, také kopřivnickém labelu, Piper Records koncem března.Oficiální web Nieriky

(Fléda)

Autor: | Zveřejněno: 4.4.2006 11:31:49

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně