Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

BĚH TERRYHO FOXE V BRNĚ-LUŽÁNKÁCH

V městském parku Lužánky proběhne 8. dubna 2006 v 10.00 hod. dvanáctý ročník Běhu Terryho Foxe v Brně. Akci pořádá Sportovní agentura Walter ve spolupráci s Kanceláří Brno – Zdravé město Magistrátu města Brna.

. Běh Terryho Foxe je humanitární akcí, v jejímž rámci se koná sbírka finančních prostředků určená na výzkum léčby rakoviny. V roce 1995 se tento legendární běh konal v Brně poprvé a Brno se tak historicky zařadilo mezi prvních šest měst v České republice, kde se BTF konal. Dnes se závodí ve více než 200 městech v ČR a ročně se vybere částka 2–4 miliony korun.

Jedná se o běh nesoutěžní a trať je možno absolvovat libovolným způsobem. Přichystány budou dvě tratě - jedna kratší na 500 m, druhá delší na dvě míle pro vyspělejší běžce. Start a cíl bude u Centra volného času Lužánky. Akce se zúčastní 1. náměstek primátora Jan Holík a Jaroslav Suchý, člen Rady města Brna. Účast přislíbil také hejtman jihomoravského kraje Stanislav Juránek, pod jehož záštitou se akce koná.

V rámci BTF vystoupí taneční skupina X-TRIM a proběhne autogramiáda známých brněnských sportovců. Účastníci se mohou těšit na světovou rekordmanku v bezmotorovém létání Hanu Zejdovou či na známého fotbalového střelce Petra Švancaru. Jak jsou na tom účastníci s vlastním zdravím a kondicí, si budou moci zkontrolovat přímo na místě u stánku zdraví Vyšší zdravotnické školy Žerotínovo náměstí v Brně, kde si mohou nechat změřit krevní tlak, puls a tělesný tuk či poradit se s odborníky o prevenci vážných onemocnění. Výkonnostní běžci všech kategorií si mohou poměřit síly se svými vrstevníky v rámci tradičního Běhu Lužánkami, který bude zabezpečovat brněnský atletický klub AC TRACK FIELD Brno a který bude simultánně probíhat již od 9:30 hod.

(Kateřina Šefčíková)

Autor: | Zveřejněno: 5.4.2006 11:11:29

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně