affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

JAROŠKA FEST NA FAVÁLE

Netradiční přehlídka kapel, které mají co dočinění s gymnáziem na třídě Kapitána Jaroše se letos už podruhé bude konat na Favále.

Plakát akce

Jsou to kapely jejichž člen musel na tomto ústavu působit či neustále působí. Takto se na letošním festivalu sešlo šest kapel, které jsou v hudební sféře známy, ale kdyby Vám je někdo postavil vedle sebe, tak Vás jejich příbuznost nenapadne.

Po loňském úspěšném premiérovém ročníku, který vzbudil nejen obrovský ohlas u studentů, ale i u široké veřejnosti, ale také očekávání do dalšího ročníku.Letošní ročník se stává ještě větším a “pestrobarevnějším.“ Nabízí hudbu všech žánrů. Od folku přes rock až k punku. Nejzajímavější kapelou letošního festivalu je Panoptikum Ivo Cicvárka, Žofie Kabelkové a Marcela Kříže. Hlavním záměrem toho tria a jejich hudebníků je obohatit konzervativní folk o nové pojetí. Zakládají na vybroušené rytmice a akustických nástrojích. Hudebníci se sešli v roce 2000 a měli na kontě již úspěšné působení v jiných kapelách. Jejich pojetí hudby kritika zaslouženě aplauduje. A právě Cicvárek je profesorem na tomto gymnáziu

Další kapely přezují od smyčců a klapek ke strunám kytar a paličkám bicích. Jsou to finalisté letošní Demoparády, anglicky zpívající kapela Annie's Trip, kapela Edward, která má za sebou úspěšné vystupování v Rakousku na jakémsi Mistrovství středoškolských kapel, kde obsadila famózní druhé místo!!! Z dalších je to progresivní kapela Waklaf, kapela, která má již velice početné publikum, Neposlušné Nanynky a konečně i kapela 3aDost. Tyto kapely zajišťují šest hodin kvalitní hudby, při které by se neměl nikdo nudit.

Díky podpoře školy, která je každým rokem velice vřelá k tomuto projektu, je přitom možné vstupné udržet na 50,-!!! Start je plánován na 17:30. Nejen složením kapel, ale i místem se letošní festival přesunul z loňské Musilky na Favál (Fan Favorit), který skýtá svým prostorem i polohou mnohem více možností. Tudíž, kdo chce strávit sobotní večer v Brně kvalitní hudbou, která slibuje nezapomenutelný zážitek, by neměl váhat a navštívit tento koncert, který je také adresován všem těm, kteří mají představu o tomto, jednom z nejprestižnějších gymnázií, takovou, že se jedná jen o matematicky zaměřené studijní místo. Tato představa jim bude právem již během úvodních brnknutí do strun, rozprášena. Pole působnosti je totiž mnohem širší. Přestože si zachovalo matematickou vytříbenost, tak je místem pro všechny humanitně zaměřené lidi. Člověk by se až divil, kolik výborných hudebníků prošlo za celou řadu let tímto ústavem. Řada z nich má světový věhlas, jako je například kapela Dana Dlouhého a jeho specialistů na bicí nástroje Dama Dama či Ty Syčáci Petra Váši.

(Martin Doležal/Jaroška Fest)

Autor: | Zveřejněno: 13.4.2006 9:56:20

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně