Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

DO PLZNĚ BEZ HOLKA, ALE SE SIEGLEM

Podobné počty jako ve čtvrtečním duelu s Blšany mohou fotbalisté 1.FC Brno použít v souvislosti se zítřejším (26.4.) zápasem v Plzni.

Plzeň je také přímo ohrožena sestupem, takže v sázce je v podstatě šest bodů. Do města piva vyrazí brněnská výprava bez Mária Holka, který v neděli v utkání se Zlínem uviděl čtvrtou žlutou kartu. Naopak hrát již může Patrik Siegl, který se patrně vrátí na post levého obránce a Holkovu úlohu možná převezme Petr Pavlík.

“I tato varianta je možná,” odpověděl na tento přímý dotaz na dnešní tiskové konferenci trenér Josef Mazura. Sestavu ale nejspíš bude promýšlet do poslední možné chvíle před výkopem. Variant bude určitě víc, protože kromě Holka nechybí nikdo. Plzeňský tým neprožívá zrovna dobré jaro. Na podzim nasbíral dvacet bodů, ale přesto teď hraje o záchranu. Povolal k tomu velmi ambiciózního trenéra Františka Straku.

“Angažování nového trenéra samozřejmě může mít vliv, ale Plzeň hrála dobrý fotbal i před jeho příchodem. Já jsem viděl oba zápasy, které Straka koučoval. Proti Liberci hrála Plzeň hodně agresivně, byla neustále v pohybu. Ale tak se má o záchranu hrát. V Jihlavě to byl jiný zápas, ale Plzeň mohla i vyhrát. Šance určitě měla. V kádru má dost zkušených fotbalistů. Musíme se připravit na rychlé a taky tvrdé utkání,” řekl Mazura.

Brněnský kouč se pak ještě vrátil k utkání se Zlínem. “Po shlédnutí videa si ještě víc myslím, že jsme tento zápas měli vyhrát. Zlín vystřelil jednou na naši branku a dal gól. Znova opakuji, že to byla naše hloupá chyba po standardní situaci. My jsme ale byli lepší, měli jsme i vyložené šance. Je škoda, že jsme je nedotáhli do konce. Mít od dva body víc, mohli jsme být, alespoň relativně v klidu,” zdůraznil kouč Brna s tím, že do Plzně jede pro tři body. “Bod by asi byl dobrý, ale chceme vyhrát,” netajil Mazura.

(Zdeněk Vlach/TK 1.FC Brno)

Autor: | Zveřejněno: 25.4.2006 13:27:22

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně