Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

BRNO ZAŽIJE OSLAVY DNE PRO FAIR TRADE

Stejně jako po celém světě v tuto dobu proběhne v Brně v sobotu 13. května při příležitosti oslav Světového Dne pro Férový obchod se zeměmi Asie, Afriky a Latinské Ameriky (Fair Trade) zábavná akce pro děti a dospělé.

Plakát na akci

Akce pořádaná občanským sdružením Společnost pro Fair Trade a rozvojové vzdělávání má za cíl seznámit veřejnost s řešením chudoby ve světě prostřednictvím spravedlivějšího obchodování se zeměmi Třetího světa. Odpolední program s názvem „Letem světem k jiným dětem“ i večerní „Fair Trade Fiesta“ se uskuteční v Centru volného času Lužánky a přilehlém parku. Den pro Fair Trade je součástí celorepublikové kampaně Česko proti chudobě.

Odpolední program, jehož start je plánován na 15 hodin, představí dětem a jejich rodičům formou venkovních stanovišť se zábavnými úkoly a hrami život a kulturu v zemích Asie, Afriky a Latinské Ameriky a poukáže na to, co nás s těmito vzdálenými oblastmi světa spojuje – ranní čaj, kakao, banán ke svačině nebo například bavlněné tričko. Přechodem k večerní části programu bude loutkové divadelní představení divadla Líšeň o indické princezně Sávitrí. Divadelní představení začne ve velkém sále CVČ Lužánky v 18 hodin.

Večerní „Fair Trade Fiesta“ láká především jedinečným koncertem pražsko-kubánské skupiny CARIBE, za pozornost však bude stát i komentovaná ukázka hry na tradiční africké a asijské hudební nástroje a výstava fotografií Fair Trade výrobců z Dominikánské republiky, Thajska a dalších zemí. Po koncertě v kubánském rytmu mohou návštěvníci pokračovat v tanci na navazující Latino party.

V průběhu programu budou návštěvníci moci ochutnat férové výrobky, relaxovat ve Férové čajovně na terase před sálem a dozvědět se více o aktivitách sdružení a produktech Fair Trade u informačních stánků. Oslavy

Zájem o podporu zemí Asie, Afriky a Latinské Ameriky formou férového obchodu celosvětově rapidně narůstá – výrobky s označením FAIRTRADE můžeme najít ve více než 55 000 supermarketech po celé Evropě a tato forma obchodu, která zohledňuje i sociální a ekologické aspekty výroby, přináší prospěch více než 5 milionům výrobců a jejich rodinám ze zemí Třetího světa. Podle odborníků se jedná o jeden z nejúčinnějších způsobů rozvojové spolupráce. V České republice se Fair Trade postupně také dostává do povědomí veřejnosti i do regálů obchodů.

(pr)

Autor: | Zveřejněno: 3.5.2006 23:46:47

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně