Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

FESTIVAL IRSKÉ KULTURY BRNO FÉILE 2006

V Brně probíhá v době od 15. do 22. června. 15. a 22. se uskuteční koncerty a v týdnu mezi tím se budou v kině Art promítat tematicky spřízněné snímky. Čekají nás ale i koncerty.

Nina Hynes - leták
Nina Hynes

15. června se v klubu Mersey uskuteční zahajující koncert irského mini-festivalu Brno Féile 2006. Srdečně vás zveme na koncert irské zpěvačky Niny Hynes, která se po roce opět vrací do Brna. Koncert začne ve 20:30.

Drobná irská zpěvačka je u nás známá zejména spoluprací a přátelstvím s frontmanem The Frames, Glenem Hansardem. Spolupracovala ale i s celou řadou dalších hudebníků a její sólové album Staros si získalo nadšené ohlasy kritiky i posluchačů. Irští recenzenti psali o nové energii v unylé rockové scéně, američtí ji přirovnávali k Björk. Křehký, ale silný hlas a hloubka sdělení a velká vnitřní síla - koncerty Niny vám jistě utkví v hlavě.

Rulers of The Planet & Autamata

22. června se v Kabinetu Múz uskuteční závěrečný večírek irského mini-festivalu Brno Féile 2006. Srdečně vás zveme na koncert nových objevů irské hudební scény, skupin Autamata a Rulers of the Planet. Koncert začne ve 20:30.

The Rulers of the Planet jsou pětičlenná partička z Corku, která radši hraje po světě, než aby seděla ve studiu, ale jejich deska s vychloubačným názvem In 30 Minutes We Destroy The Earth získala nadšené ohlasy nejen na domácí scéně. Něco mezi garage rock, punkem a show, slyšet je na živo je vždy zážitek.

Autamta jsou stylově někde jinde a slibují na závěr festivalu taneční elektronickou pecku. Kombinace naprogramovaných smyček a živých instrumentů, dvě krásné vokalistky, Carol Keogh a Sarah Verona charismatický frontman Ken McHugh vám představí, jaká kombinace rocku a elektroniky teď frčí v irském undergroundu (a má je rád i Woody Allen!).

(Dryco)

Autor: | Zveřejněno: 13.6.2006 19:16:22

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně