affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

COLOURS TALENTS MAJÍ VÍTĚZE

Finálové kolo soutěže "Česká spořitelna Colours Talents", které se uskutečnilo v sobotu 10. června v rámci festivalu Colourscope v jihomoravské Kuřimi, rozhodlo o druhém vítězi této vyhledávací přehlídky, zaměřené na tuzemské world music kapely.

Odborná porota, složená z hudebních publicistů (Jiří Moravčík, Jiří "Moravský" Brabec), zástupců festivalu Colours of Ostrava (Zlata Holušová, Zdeněk Figura), vydavatelství Indies Scope Records (Milan Páleš, Přemysl Štěpánek) a koordinátora soutěže (Pavel Ovesný) vybrala ze finálové čtveřice Deneb, MaleeDivy, Létající rabín a Yellow Sisters posledně jmenovaný dívčí kvartet. Ten si z Kuřimi odvezl možnost realizace nového alba (14 dní natáčení ve studiu Indies Records) a jeho následné vydání u labelu Indies Scope Records. Zároveň Yellow Sisters vystoupí na scéně Global Station 22. července 2006 na festivalu Colours of Ostrava. Yellow Sisters zaujaly porotce nejvyzrálejším projevem a skladbami založenými na osobitém spojení čtyř hlasů. Mimo Colours of Ostrava se s nimi můžete setkat na oslavě narozenin kapely 21. června v Praze v divadle Na Prádle. Více informací na webových stránkách. Generálním partnerem soutěže je Česká spořitelna.

Yellow Sisters jsou Lucie Hawa Goldin, Léňa, Bára a Tony Nyass, čtyři zpěvačky, čtyři hlasy, čtyři duše, čtyři přístupy, jak uchopit melodii, rytmus, náladu a vytvořit hudbu. Tony & Hawa se potkaly v kapele Éterity a tím objevily svou lásku k experimentu s hlasem a rytmem. Obě jsou neoddělitelně spojeny s africkou hudbou. Léňa & Bára jako vokální duo spolupracují na různých projektech od roku 2000. Yellow Sisters založily původně jako a capella trio, když cestovaly po Evropě se street-performance programem. Po několika hudebních misích - Berlín, Madrid, Las Palmas - Gran Canaria, které vyústily návštěvou Gambie a projektem Czech-Gambian Connection, se propojily s Tony a Hawou a tím Yellow Sisters získaly nový rozměr. Svými hlasy, harmoniemi a rytmy prochází s lehkostí napříč žánry soulu, funky, r´n´b, world music, jazzu i třeba reggae.

Soutěž "Česká spořitelna Colours Talents" je určena skupinám, jejichž styl je inspirován jak místní lidovou hudbou, tak i hudbou světovou - například: Irsko, Skandinávie, hudba z Afriky, Asie i jižní Ameriky - a které nejsou smluvně vázány u některé z vydavatelských společností. Ve dvoukolovém systému se nejprve kapely nominují svými nahrávkami, vybraní finalisté se pak představí i na koncertním pódiu. Vítěz získává možnost natočení alba a vystoupení na festivalu Colours of Ostrava. Vítězem historicky prvního ročníku soutěže "Česká spořitelna Colours Talents" se staly Posmrtné zkušenosti, které letos v březnu vydaly u Indies Scope Records své nové album nazvané Aither. Do druhého ročníku se přihlásily více než tři desítky kapel, jejich prezentace včetně mp3 ukázek jsou stále k dispozi na interntové adrese freemusic.cz.

(Přemysl Štěpánek / Indies Scope Records)

Autor: | Zveřejněno: 15.6.2006 13:32:52

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně