affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

BRNO SE UTÁPĚLO V MELODIÍCH

V rámci dvanáctého Evropského svátku hudby se ve středu uskutečnilo několik uměleckých vystoupení. Brno se v průběhu jednoho dne doslova topilo v melodiích.

Brněnský Evropský svátek hudby

V rámci 46 programových bloků si publikum mohlo na pěti pódiích vybrat dle svého gusta taneční či hudební kreace. Hudební umělci zde dokonale prokázali vysokou kulturní úroveň brněnských uměleckých škol. Velmi zajímavou atmosféru v sobě neslo pódium na nádvoří Domu Pánů z Kunštátu. Publikum zde mohlo poslechnout Vivaldiho, Mozarta, užit si populární písně a vystoupení komorního souboru zobcových fléten.

Rovněž zajímavé bylo vystoupení akordeonového kvarteta MiMaluc. Ovšem kulminovalo celé show, až na závěr bloku. Vystoupení Kytarového souboru ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose pod vedením paní magistry Eleny Petrukové bylo pozoruhodnou ukázkou kouzelné souhry instrumentů. Pod vedením energického pedagoga, kytarový soubor po dvacetiminutovém toku úchvatné harmonie kytar, jež byli tento rok poprvé doplněný melodickým saxofonem (Ondřej Jedlička) a sametovými zvuky akordeonu (Martin Macíček), uzavřel své vystoupení a potažmo celý blok rytmickým tangem z kultovního filmu „Znavení sluncem“. Vystoupení na ostatních místech jsem bohužel nezaznamenal, ale žijí v nadějí, že byly stejně báječné jako vystoupení na nádvoří Domu Pánu z Kunštátu.

(Coyote Agalarov)

Autor: | Zveřejněno: 28.6.2006 9:34:59

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně