Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

BRNĚNSKÁ DOPRAVA O PRÁZDNINÁCH

Léto je tady a s ním i změny v jízdních řádech brněnské Městské hromadné dopravy.

Změny v dopravě od 1. července

S platností od 1. července 2006 dochází k následujícím změnám v dopravě:

a) Změny ve vedení autobusových linek zajišťujících obsluhu brněnské průmyslové zóny Černovická terasa:
• prodloužené účelové spoje na lince 75 jsou nově vedeny po trase a zastávkách: (Bílovice n.S., železniční stanice -) Obřany, sídliště - stávající trasa linky - Černovičky - Vlárská - Ericha Roučky - Pod Tuřankou - Slatina, závod - Řípská - Slatina, nádraží; pro linku 75 se tímto ruší zastávky Hviezdoslavova, Langrova, Přemyslovo náměstí, Křehlíkova a Slatinka, vybrané spoje vedené po výše uvedené trase do Slatiny, nádraží rovněž vynechají zastávku Vozovna Slatina;
• linka 76 jede mezi zastávkami Vlárská a Řípská přímo přes zastávku Brněnky (vynechává tak zastávky Švédské valy a Slatina, závod) a jsou na ní zrušeny posilové spoje ve špičkách pracovních dnů, účelem této linky bude především obsluha Letiště Tuřany;
• zřizuje se nová autobusová linka 77 na trase Úzká (zastávka u nákupního centra Vaňkovka) - Zvonařka - Hladíkova - Tržní - Spáčilova - Učiliště - Staré letiště - Švédské valy - Ericha Roučky - Pod Tuřankou - Slatina, závod (- Řípská - Slatina, nádraží - Slatinka), která bude v provozu denně od 5 do 23 hodin.

b) Ve Starém Lískovci se zřizuje zastávka Dunajská nově pro autobusové linky 69, 401 a 402 a to pouze ve směru do Bosonoh - zastávka je určena především pro přestup z tramvajových linek 5 a 8 při jízdě od centra; pro uvedené linky se tímto ruší v daném směru zastávka Starý Lískovec, smyčka.

Provoz dopravy v období prázdnin:

V období letních školních prázdnin od 1. července do 1. září 2006 je na většině linek v pracovních dnech prodloužen interval o 2 - 5 minut (na lince 79 jsou zachovány pouze účelové spoje) a platí jízdní řád ve sloupci PRACOVNÍ DNY - PRÁZDNINY.
Regionální linky IDS JMK mají vyznačeno případné omezení spojů inverzní poznámkou v záhlaví příslušného spoje.

Rozšíření IDS Jihomoravského kraje

Od 1. července 2006 je do Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje začleněna další oblast - Ivančicko a Moravský Krumlov. Železniční tratě jsou zaintegrovány až do stanic Kralice nad Oslavou (linka S4), Moravský Krumlov a Oslavany (linka S41). Pro obsluhu dané oblasti se zřizují nové regionální autobusové linky 405, 406, 421, 422, 423, 430, 431 a 440 a prodlužuje se stávající linka strong153 až do Ivančic.

(DPmB)

Autor: | Zveřejněno: 28.6.2006 11:07:46

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně