affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

V URBAN CENTRU OŽÍVAJÍ OPUŠTĚNÉ FABRIKY

Od úterý 18. července 2006 je v Urban centru na Staré radnici otevřena nová expozice o brněnských brownfields.

Návštěvníci se při její prohlídce seznámí se slavnou průmyslovou historií města Brna, které bylo od 19. století jedním z nejvýznamnějších center textilní a strojírenské výroby v českých zemích. Mnohé z průmyslových objektů však přestaly po roce 1989 sloužit svému účelu a změnily se v takzvané brownfieds, nevyužívané a zchátralé budovy, které hyzdí okolí a často i ohrožují bezpečnost lidí.

V Brně je v současné době evidováno kolem 170 ploch výrobních brownfieldů o celkové rozloze 463 hektarů. Zaujímají téměř šest procent zastavěného území města Brna. Mnohým z nich se však podařilo v posledních několika letech vdechnout nový život. Nejlepším příkladem znovuoživení opuštěného výrobního objektu je přestavba bývalé Wannieckovy továrny v centru Brna na nákupní centrum Vaňkovka.

O tomto a mnoha dalších úspěšných projektech na využití zanedbaných továrních hal i opuštěných a nevyužívaných pozemků na území města Brna se dozvíte více na výstavě, která je otevřena v Urban centru na Staré radnici v úterý až pátek od 10 do 18 hodin, v sobotu od 13 do 16 hodin. Další informace viz. Mapa brownfields.

(Urban centrum Brno)

Autor: | Zveřejněno: 20.7.2006 15:43:29

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně