affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

S DÁRKY Z BRNA AŽ NA KONEC SVĚTA

Nejen po Evropě, ale také přes moře a oceány putují dárky z „obchůdku“ Brněnského kulturního centra nabízejícího řemeslné a umělecké předměty s tématikou Brna.

Například triko s portrétem Leoše Janáčka nosí v Itálii, Belgii a Norsku, triko s ručně malovaným brněnským drakem zase mířilo mj. do New Yorku, další zakotvily ve Velké Británii, Austrálii, Africe a dokonce i v zemích, kde tričko není obvyklou součástí oděvu, zvláště u žen.

Repliky historického skla zase nejvíce míří na Ukrajinu a do Tunisu. Velký prostor dává BKC v tomto obchodu i výrobkům z chráněných dílen, odtud putovaly dárky do Německa. Ve velké oblibě i turistů cestujících z Brna i do Brna jsou také hedvábné šály v motivy Brna a nezarámované grafické listy. Je to ten nejvhodnější dárek do letadla.

Doma v Brně ale také zůstává řada předmětů. Jsou to dárky k narozeninám, dárky svatební a nebo jen tak pro radost. Milovník koní zde například zakoupil celé stádo dřevěných koní, ručně malovaná hedvábná šála zase posloužila jako dárek jistému konzulovi.

Velice oblíbeným sortimentem jsou repliky mincí používaných na území Brna. Nejstarší (starší než samotné město) je denár knížete Břetislava, který zde vládl v 11. století. Zajímavý je také dukát Jošta Lucemburského, který je pohřben v kostele sv. Tomáše, tedy pár kroků od prodejny.

(Eva Pánková / Brněnské kulturní centrum)

Autor: | Zveřejněno: 14.8.2006 7:41:08

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně