Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

BRITSKÝ HIP HOP NA FAVÁLE

29. září zavítají do Brna na Favál začínající hvězdy britské hip hopové scény. BIGZ, Baby Blue, DJ Samurai a DJ Marshmello.

BIGZ

ArtParty je mezinárodní projekt zaměřený na moderní hudbu a umění, v rámci něhož se uskuteční bezplatný koncert a hudební dílny pro mladé.

Koncert proběhne 29. září ve 20 hod na Favále v Brně. V rámci „english party“ vystoupí BIGZ - charismatický britský rapper, který vás dostane svými vychytanými texty! Dále Baby Blue - vycházející hvězda britského hip hopu. Vnáší do něj realitu a nový přístup. DJ Samurai stálice na nebi Def Jam a šarmantní DJ Marshmello, která zahraje elektrizující Broken Beat a Neo Soul.

Od 25. do 29. září proběhnou bezplatné hudební dílny pod vedením zkušených londýnských lektorů ze CM. Opět se můžeme těšit na dílny hudebních technologií, DJ-ingu a nově skládání textů písní a jejich interpretaci. Dílny jsou určeny pro mladé lidi a muzikanty, budou se konat v Brně v prostorách romského střediska Drom.

Baby Blue

Dílny a koncert jsou součástí neziskového uměleckého projektu ArtParty realizovaného organizací CM. Tento projekt je financovaný ze strukturálních fondů ES. Je zaměřen na moderní hudbu a umění a zahrnuje 4 země: Českou republiku, Anglii, Maďarsko a Norsko. Cílem projektu je vytvořit zázemí pro mladé muzikanty a výtvarníky v Brně a podpořit komunikaci mezi různými kulturami s důrazem na začlenění romské a tzv. „problémové“ mládeže.

Projekt také zahrnuje spolupráci a možnost koncertů v zúčastněných zemích. V srpnu 2006 CM v rámci ArtParty zorganizovala pro pražského hip hopového zpěváka a rappera Gipsyho pět vystoupení v Londýnských klubech a obchodní jednání pro budoucí hudební spolupráci.

V říjnu 2005 proběhl pilotní projekt ArtParty v brněnské Vaňkovce, který zahrnoval hudební dílny a vystoupení Gipsyho, Minuty Ticha a londýnské hip hopové kapely „29“.

Partnery projektu jsou Czech Centre London, Indies Records a romské středisko Drom.

Takže máte-li rádi hip hop, určitě si nenechte ujít tuto jedinečnou příležitost poslechnout si „cool rappers and DJ’s“.

(Community Music ltd.)

Autor: | Zveřejněno: 17.9.2006 19:26:05

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně