Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

FRIDA V HADIVADLE

Ve spolupráci se sdružením DIVO4 uvádí HaDivadlo autorskou inscenaci Pavla Baďury Frida, Frida Kahlo.

Zastavení v okamžiku, který může změnit život kohokoli z nás je stěžejním motivem, který hrou prochází, stejně jako Fridiny obrazy. Text na pomezí okamžiku, snu, smrti a lásky. Inscenace zásadním způsobem pracuje s očekáváním a stereotypem jakým je tento mexický fenomén vnímán.

Hru Frida, Frida Kahlo napsal a režíruje Pavel Baďura, režisér a dramaturg HaDivadla. Hudbu složil Jiří Kučerovský a scény se ujal jeho bratr Tomáš Kučerovský. Kostýmy navrhla Marie Mukařovská. Na dramaturgické přípravě inscenace se podílel David Drozd.

Hrají: Eva Kodešová, Lenka Janíková, Michal Beran, Marek Pospíchal.

Premiéra: 14.11.2006 v 19:30 v HaDivadle
1. repríza: 26.11.2006 v 19:30 h v HaDivadle

Občanské sdružení DIVO4 je dílem mladých lidí na podporu nezávislých kulturních projektů, které by dávaly vyznít osobitosti menšinových forem a pod jehož záštitou by se mohla realizovat náročná a nepravidelná dramaturgie. Pod hlavičkou DIVO4 jsme již v prostorách Divadla Husa na provázku mimo jiné mohli vidět autorskou inscenaci Pavla Baďury „S nožem na krku“ (2003), sérii autorských čtení Adela Hakima „Popravčí č. 14“, B-M. Koltese „V samotě bavlníkových polí“. Mimořádnou inscenací poslední doby, která vznikla ve sdružení DIVO4 byl „Modrovous – naděje žen“ Dey Loherové v režii Pavla Baďury. Tato inscenace byla oceněna CENOU MAX za rok 2005.

Autor: | Zveřejněno: 5.11.2006 18:13:57

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně