Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

ALTERNATIVA BRNO SE BLÍŽÍ

Jedenáctý ročník hudebního festivalu Alternativa Brno 2006 (28.11. – 21.12. 2006) bude zahájen v úterý 28.11. 2006 projekcí filmu Walk The Line a koncertem jazzového sexteta Trio de Janeiro.

Festival si klade za cíl představit místnímu publiku určitou alternativu k obvyklému programu brněnských hudebních klubů – ani ne tak hudbu vysloveně experimentální, jako spíše hudbu minoritní, hudbu vycházející z rocku, jazzu, folku, etna či word music, často i hudbu na pomezí těchto žánrů. Součástí festivalu jsou tradičně i projekce hudebních filmů a tentokráte mimořádně i vystoupení dvou kvalitních revivalových kapel (Frank Zappa Qurtet a Distant Bells aneb Pink Floyd Revival).

Festival proběhne v klubech Stará Pekárna, Alterna, kulturním domě Rubín v Brně-Žabovřeskách a kině Art. Ze zahraničních hostů bych chtěl upozornit na maďarské Nigun, hrající fúzi jazzu a klezmeru (ne 3.12., Alterna) a budapešťský Chalaban (čt 7.12., Stará Pekárna), ve kterém se sešli muzikanti z Maroka, Alžírska a Maďarska. Jejich vystoupení, spojující tradiční arabskou hudbu s rockovou a funkovou rytmikou, kořeněnou navíc saxofonem, bude patřit k jednomu z absolutních vrcholů festivalu.

Program festivalu je ke stáhnutí na: www.jazzdoregionu.cz/alternativabrno Jedinou změnou proti jeho původní, tištěné verzi je zrušení koncertu slovenské legendy Tornádo Lue (so 9.12., KD Rubín) z důvodu rizikového těhotenství jejich zpěvačky Jany Tóthové a její nahrazení nadějnou brněnskou formací Showstation. Druhý vystupující, etnošramlové seskupení Neočekávaný dýchánek, zůstává zachován.

Autor: | Zveřejněno: 27.11.2006 0:00:53

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně