affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Nový český film Pusinky

Prázdninový příběh tří kamarádek na cestě za svobodou

Co dělají vaše děti, když se nedíváte. Snímek který boří tabu.

Premiéra: 5. dubna 2007

Projekt byl podpořen grantem Státního fondu České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie

Režie: Karin Babinská
Scénář: Petra Ušelová, spolupráce na scénáři Karin Babinská
Producent: Viktor Schwarcz ( Cineart Tv Prague )
Koprodukce: Česká televize ( Jaroslav Kučera ), FILMOVÉ ATELIÉRY   s.r.o. ( Zdeněk  Skaunic ), INDEPENDENT HEADS ( Karin Babinská, Martin Douba ), Hollywood Classic Entertainment ( Igor Konyukov ), I O Post  ( Jordi Niubó )

Kamera: Martin Douba

Hrají: Sandra Nováková, Marie Doležalová, Petra Nesvačilová,  Oldřich Hajlich, Matěj Ruppert, Filip Blažek, Lenka Vlasáková, Erik Kalivoda, Mário Kubaš

Distribuce: Hollywood Classic Entertainment

Iška, Karolína a Vendula ale rozhodně nechtějí skončit ve stereotypu všedního života a navíc se nedostaly na vejšku. Tak naplánovaly super cestu – Holandsko, farma, louky, krávy, svoboda. Chtějí si pořádně užívat a občas (možná) i trochu pracovat.

Vyrážejí na konci prázdnin. Cestu jim ale zkomplikuje Iščin aktivní čtrnáctiletý bratr Vojta, který měl ségru na otcův pokyn hlídat. Postupně začíná tušit, že Iška si nevyjela na žádný malý trip. Visí na holkách jako klíště a jen tak se setřást nenechá. Takže se přesouvají od místa k místu ve zvláštní čtveřici.

Holky pohoršují Vojtu množstvím vypitého alkoholu, nárazovými milostnými zkušenostmi i svým slovníkem. Sice o nich neměl moc iluzí, ale až takhle si je nepředstavoval! Na cestě všichni potkávají ulítlé i zajímavé týpky a když už se jim někdo připlete do cesty, holky si nenechají ujít příležitost, aby jim jejich situaci ještě trošku nezamotal. Na druhou stranu, proč ne. Mají chuť zkusit všechno a docela se jim to daří.

Dynamická road-movie mladé režisérky Karin Babinské je filmem o mladých holkách, do kterých neustále někdo hučí, aby dospěly. Jim se ale ještě nechce. Nechce se jim spěchat do vězení povinností, do světa pravidel, ve kterém je přitom stejně „všechno zmatený“. Příběh boří tabu, vypráví o holkách, které nemají chuť nic předstírat a hrát si na tiché, mírné, křehké bytosti. Chtějí samy nakládat se svým životem – ne podle nějakého manuálu rodičů. Umí si prostě užívat a ledacos vyzkoušet.

zdroj : www.ceskatelevize.cz/specialy/pusinky

Autor: | Zveřejněno: 9.4.2007 11:58:27

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně