Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

F F F F

Filmové aFrodisiakum na Flédě pro Fajnšmekry a na programu jsou vybrány lahůdky pro nejnáročnější labužníky (pro velký úspěch opět aktualizováno)

Kino
(ne) 1.7. VLČÍ BOUDA
(ČSSR, 1987, 92 min.) r. V. Chytilová
Je to takový to strašidelný, že jo?!
Vstup: 70,- Start: 21:00permalink


Kino
(po) 2.7. SEJDEME SE V EUROCAMPU
(ČR, 2006, 77 min.) r. E. Hníková
Sejdeme se v Eurocampu režisérky Eriky Hníkové, jedné z výrazných osobností českého dokumentu, mimo jiné autorky filmu Ženy pro měny, je tragikomedie ze zdánlivě obyčejné české vesnice Běšiny, která nemá hospodu. Na okraji vsi však stojí Eurocamp. Žijí tu hasiči, sokolové a myslivci, kteří se navzájem moc nemusejí. Žijí běšinští spolu nebo vedle sebe? Co v současné době spojuje obyvatele vesnice Běšiny? Tři hlavní hrdinové – dobrovolný hasič František, myslivec Mates a sokol Pavel – jako průvodci po současné české vsi. Předfilm Čtyři kroky dvojpůlka je vůbec prvním autorčiným filmem a zachycuje příběh mladé dívky Jiřky, která žije na vesnici, je dobrovolnou hasičkou a touží se stát modelkou. Je tedy předobrazem dokumentů Ženy pro měny a Sejdeme se v Eurocampu.
Vstup: 70,- Start: 21:00permalink


Kino
(út) 3.7. OBČAN PES
(Mah Nakorn,Thajsko, 2004, 100 min.) r. W. Sasanatieng
Stydlivý vesnický kluk Pod se vydá do Bangkoku, rozhodnutý prorazit ve velkém městě. Najít tady zaměstnání není tak těžké: brzy začne pracovat v továrně na zpracování sardinek. Nešťastnou náhodou tu však přijde o prst. Začne se potloukat po městě ve snaze najít plechovku, do níž by mohl uložit svůj uříznutý prst. To je ovšem pouze začátek surrealistické pohádky plné absurdního humoru a vizuální virtuozity. Bohaté používání digitálních triků proměňuje šedivý Bangkok v město jasných, téměř kýčovitých barev a podivných prostředí. Film vychází z knížky, kterou napsala režisérova manželka Koynuch (a kterou on pak ilustroval), přičemž nebere sám sebe příliš vážně a obsahuje neobvykle vysokou dávku sebeironie. Přesto je ale zároveň dojemný, originální a vtipný. (v původním znění s českými titulky)
Vstup: 70,- Start: 21:00permalink


Kino
(st) 4.7. TAXIDERMIA
(Taxidermia, Maď./Rak./Fr., 2006, 91 min.) r. G. Pálfi
Moderní dějiny maďarské společnosti ve třech příběhy různých generací - děda, otce a syna. Tak lze vnímat film maďarského režiséra Györgyho Pálfiho, jenž si půjčil dvě povídky Lajose Partiho Nagye, přidal jednu vlastní a natočil je á la Gabriel García Márquez. Podivínský děd, který za druhé světové války sloužil jako zdravotník, žije ve svých bizarních snech a představách, v nichž především ukájí svou potřebu lásky. Monumentálně obtloustlý otec buduje v poválečném čase všudypřítomné adorace Sovětského svazu kariéru vrcholového sportovce – rychlojedlíka. Vnuk, mírný, subtilní taxidermista (odborník na vycpávání zvířat), touží po něčem větším: po nesmrtelnosti. Chce vytvořit nejdokonalejší umělecké dílo na světě vycpáním svého vlastního trupu. Scénář k filmu, který vytvořil režisér spolu se svojí ženou Zsófií Ruttkay, získal na festivalu v Sundance ocenění Nejlepší evropský filmový projekt roku 2004. (maďarsky / české titulky)
Vstup: 70,- Start: 21:00permalink


Kino
(ne) 8.7. TAJEMSTVÍ HRADU V KARPATECH
(ČSSR, 1981, 97 min.) r. O. Lipský
Konečně opět na velkém plátně!!!
Vstup: 70,- Start: 21:00permalink


Kino
(po) 9.7. PRAVIDLA LŽI
(ČR, 2006, 115 min.) r. R. Sedláček
Dvanáct lidí se nechalo dobrovolně na jeden rok zavřít na statku na Šumavě. Vědomě se zřekli svobody. Manuálně pracují (živí sami sebe) a navzájem si pomáhají překročit svou minulost. Vztahy jsou rovnoprávné; nikdo nemůže mít hlavní slovo. Zakázány jsou ale erotické vztahy. Ale vydržte to, když muži a ženy jsou pohromadě a témat k hovoru je tak málo! Za porušení pravidel komunity ale hrozí vyloučení. Pracují nervy a pudy. Jolana (Petra Jungmanová) je slabá holka a Milan (Jiří Langmajer) zase silný chlap. Porušovat pravidla tam, kde se tolik hraje na pravdu, znamená rozvrátit všechno a ohrozit všechny. Brzy mezi ně přijde někdo nový (David Švehlík). A někdo další (Igor Chmela) si pak vzpomene, že jedna smrt, tam venku, byla vražda. Náhody nejsou. Zabil někdo z nich. Co mělo být dávno mrtvé, se vrátilo. Nálož pod barákem začala odpočítávat. Jde o to, jak rychle se ze zmatku vynoří konkrétní jméno, a jestli to jméno je opravdu jméno vraha. Spolu se sugestivní atmosférou se za největší devízu filmu dají označit také herecké výkony. Režiséru Robertu Sedláčkovi se podařilo setřít rozdíl mezi osvědčenými profesionály a debutanty a z jednotlivých partů složit pozoruhodný herecký koncert.
Vstup: 70,- Start: 21:00permalink


Kino
(út) 10.7. KAFE A CIGÁRA
(Coffee and Cigarettes, USA, 2003, 96min.) r. J. Jarmusch
Iggy Pop, Tom Waits, Wu Tang Clan, White Stripes, Steve Buscemi a další v povídkovém filmu legendy amerického nezávislého filmu Jima Jarmusche. (anglicky/české titulky)
Vstup: 70,- Start: 21:00permalink


Kino
(st) 11.7. SUPER SIZE ME
(Super Size Me, USA, 2004, 100 min.) r. M. Spurlock
Proč je tolik Američanů tlustých? Třicet dní jedl režisér jen u McDonald´s. Pokud byla v nabídce zvýhodněná větší porce, nesměl odmítnout. Podobně jako průměrný Američan se příliš nepohyboval. Přijatá omezení byla východiskem pro zkoumání situace, kdy skoro čtyřicet procent amerických dětí trpí nadváhou a dva ze tří dospělých bojuje se zdraví ohrožující obezitou. Téma autor nevnímá jen jako jejich osobní problém, připomíná náklady na zdravotní péči, především se ptá, zda není na vině způsob stravování v řetězcích rychlého občerstvení. Film měl mimořádný divácký ohlas, byl nominován na Oscara a síť McDonald´s mezitím uvedla na trh salátové light menu, obsahující ovšem téměř stejné množství kalorií jako Big Mac. (anglicky/české titulky)
Vstup: 70,- Start: 21:00permalink


Kino
(čt) 12.7. ŽIVOT JE ZÁZRAK
(Zivot je cudo, Jug./Fr., 2004, 154min.)
r. E. Kusturica Bosna 1992. Luka, srbský inženýr z Bělehradu, se usadí ve vesnici na konci světa se svojí ženou Jadrankou, operní pěvkyní, a se synem Milošem. Hluboce ponořen do své práce a zaslepen přirozeným optimismem, Luka jako by ani nevnímal blížící se válku. Když boje vypuknou, Lukův život se obrátí vzhůru nohama. Jeho žena Jadranka se mu ztratí v objetí jednoho muzikanta, zatímco jeho syn je povolán na frontu. Luka s neutuchajícím optimismem čeká na svou rodinu, ale Jadranka se nevrací a Miloš se stává zajatcem. Srbská armáda pověří Luku, aby střežil rukojmí, muslimku Sabahu. Luka do Sabahy zamiluje, ale mladá žena je určena jako výměna za uvězněného srbského zajatce, kterým není nikdo jiný než jeho syn Miloš... (v původním znění s českými titulky)
Vstup: 70,- Start: 21:00permalink


Kino
(út) 17.7. WALK THE LINE
(Walk the Line, USA, 2005, 136 min.) r. J. Mangold
Než se Johnny Cash změnil ze sebedestruktivní popové hvězdy v kultovního „muže v černém“, prošel velmi dramatickými etapami života. Ty podle Cashových knih Man in Black a Cash The Autobiography na plátno převedl James Mangold (Země policajtů -1997, Narušení -1999, Identita -2003). Film, který byl připravován ve spolupráci s Cashovými sedm let - před jejich smrtí v roce 2003, byl nominován na tři Zlaté Glóby v kategoriích Nejlepší hudební film, Nejlepší komedie, Nejlepší herec, Nejlepší herečka. Hlavní role ztvárnili Joaquin Phoenix a Reese Witherspoonová. (anglicky/české titulky)
Vstup: 70,- Start: 19:00permalink


Kino
(st) 18.7. OLD BOY
(Oldboy, Jižní Korea 2003, 120 min.) r. Chan-wook Park
Touhu po pomstě prý pocítí každý, ale málokdo ji uskuteční, protože ji společnost odsuzuje, domnívá se Chan-wook Park ve svém druhém snímku z plánované trilogie na téma pomsta. Po patnácti letech věznění v temné soukromé cele hotelového pokoje se Oh Dae-su probudí na svobodě stejně záhadně jako byl před lety zajat – před svým domem, kde spokojeně žil se svou manželkou a dcerkou. Teď má peněženku, mobilní telefon a pouze pět dní na to, aby vypátral, kdo si jeho zatčení zaplatil. Pokud se mu to podaří zjistit, spáchá jeho věznitel sebevraždu. Pokud ne, zemře Dae-suova jeho nová přítelkyně. Mystický thriller, filmařsky kvalitní dílo Old Boy vzniklo podle stejnojmenného japonského komiksu od Minegishi Nobuaki a Tsuchiya Garona z roku 1997. Parkovu trilogii otevřel snímek Sympatie pro pana Pomstu; ve třetím díle by se měla mstít zralá žena. Film získal Velkou cenu poroty na MFF v Cannes 2004. (v původním znění s českými titulky)
Vstup: 70,- Start: 21:00permalink


Kino
(ne) 22.7. SNĚŽENKY A MACHŘI
(ČSSR, 1982, 82 min.) r. K. Smyczek
„To jsme jaksi moc nepostoupili“ „Holky, která z vás mi ustelete postel?“ a do třetice: „Teda ty máš péro, Viki“
Vstup: 70,- Start: 21:00permalink


Kino
(po) 23.7. KRÁSKA V NESNÁZÍCH
(ČR, 2006, 110 min.) r. J. Hřebejk
Stejnojmenná báseň Roberta Gravese inspirovala Jana Hřebejka a Petra Jarchovského k vytvoření milostného příběhu mladé ženy (Aňa Geislerová) řešící dilema lásky ke dvěma mužům (Roman Luknár a Josef Abrhám), dilema mezi sexuální závislostí a zajištěnou budoucností pro sebe a své děti (Adam Mišík a Michaela Mrvíková), dilema vztahů ke své matce (Jana Brejchová) a otčímovi (Jiří Schmitzer) a ke své tchýni (Emília Vášáryová). Film Kráska v nesnázích je plný vypjatých zvratů i komických a paradoxních rozuzlení se strhujícími hereckými výkony a vynikající hudbou.
Vstup: 70,- Start: 21:00permalink


Kino
(út) 24.7. SUNSHINE
(Sunshine, Velká Británie, 2007, 107 min.) r. D. Boyle
Slunce umírá a lidská rasa umírá spolu s ním. První pokus o naši záchranu již selhal. Poslední šancí je vesmírná loď s posádkou osmi mužů a žen. Na palubě lodi nesou zařízení, které naší oblíbené hvězdě dokáže vdechnout nový život. Uprostřed své cesty, bez jakéhokoliv spojení se Zemí se jejich mise začne pomalu hroutit... Režisér Danny Boyle, tvůrce hororu 28 DNÍ POTÉ se pustil do osobité sc-fi, která nás zavede na místa, která člověk dosud nespatřil a v blízké budoucnosti ani nespatří. V hlavních rolích se představí Cillian Murphy, Rose Byrne, Michelle Yeoh, Chris Evans a další. (anglicky/české titulky)
Vstup: 70,- Start: 21:00permalink


Kino
(st) 25.7. ČAS
(Shigan, Jižní Korea/Jap., 2006, 98 min.) r. K. Ki-duk
Film pojednáva o mileneckém páru, kde dívka najednou začne pochybovat o lásce svého přítele a neváhá podstoupit dokonce plastickou operaci obličeje a úplně pozměnit svůj vzhled, aby byla pro něj pořád atraktivní a neokoukaná. KIM Ki-duk se zabývá opět svým oblíbeným tématem mezilidských vztahů, lásky a lidské přirozenosti, které vyhrotí tentokrát až k tématu změny fyzické podoby (pro zajímavost – v Koreji podstupuje plastickou operaci až polovina mladých lidí ve věku kolem 20 let). (v původním znění s českými titulky)
Vstup: 70,- Start: 21:00permalink


Kino
(po) 30.7. HRUBEŠ A MAREŠ JSOU KAMARÁDI DO DEŠTĚ
(ČR, 2005, 120 min.) r. V. Morávek
Václav Hrubeš (Jan Budař) a Josef Mareš (Richard Krajčo) jsou kamarádi. Nemají peníze, nejsou ani moc chytří, ani moc hezcí. Hrubeš pracuje jako revizor, Mareš žádnou práci nemá. Zato je významným členem fanklubu Hany Zagorové a každý měsíc se pokouší zhubnout jiným způsobem. Oba intenzivně touží po lásce, ženách a pěkném zaměstnání. Příběh dvou kamarádů do nepohody v sobě koncentruje takřka vše, co nabízí naše přítomnost i minulost: přehlídku falešných proroků, hlavní roli v televizní reality show , výhru v soutěži za nákup špatně chutnajících potravin, moudrost východních filosofií, profesionální sex až do domu, pozornost médií bez důvodu, zájem celebrit bez konce - i finální setkání s prezidentem Klausem.
Vstup: 70,- Start: 21:00permalink


Kino
(út) 31.7. RENESANCE
(Renaissance, Fr./VB/Luc., 2006, 105 min.) r. Ch. Volckman
V roce 2054 světu vládnou nadnárodní korporace a nejinak je tomu v Paříži, kde působí všemocná společnost jménem Avalon. Špičková vědkyně Ilona Tasujevová (Romola Garai), jež pro Avalon pracuje na tajném gentickém výzkumu, je unesena a korporace udělá pro její návrat cokoli. Případu se ujímá drsný policista a specialista na únosy Karas (Daniel Craig), který začíná velmi záhy tušit, jakou má mladá vědkyně cenu. S její osobou je totiž spojeno tajemství, jež by mohlo ovlivnit celý svět…Francouzský animovaný snímek režiséra Christiana Volckama nezapře silnou inspiraci ve filmech noir, snímku Sin City či sci-fi estetice Scottova Blade Runnera, všechny vlivy ale přenáší do prostředí futuristické Paříže a přetváří po svém. Volckman nezůstává jen u vizuální stránky (film vznikl metodou motion capturingu a počítačové postprodukce), byť ta je ve využívání čistě bílé či černé barvy naprosto úžasná, ale dodává i silný příběh. (v původním znění s českými titulky)
Vstup: 70,- Start: 21:00

 

www.fleda.cz

 

Autor: | Zveřejněno: 28.6.2007 20:24:48

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně