Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

… A bude hůř

Filmová projekce, uvedená Ćestmírem Kopeckým na Skleněné louce 14.5

 

 

14.5. / 21:00 / Skleněná louka / podkroví - Místo Galerie

… A bude hůř

Filmová projekce, uvedená Ćestmírem Kopeckým. Román Jana Pelce ...a bude hůř dosáhl během posledních patnácti let na Čes-kou republiku nebývalého nákladu. Předlohou filmu je část, která vyšla první / v exilu ve Svědectví 1983 / - Děti ráje. Román se stal kultovním a zásadně ovlivnil několik generací. Tvůrci se rozhodli zatím vynechat klasickou distribuci v multikinech a soustředit se na kluby, hudební festivaly a hospody.  Proto byl film natočen na 16 mm černobílý inverzní film a bude promítán z 16 mm projektoru.

REŽIE Petr Nikolaev; KAMERA Diviš Marek; HUDBA DG 307, Plastic People Of The Universe, PRODUCENT Čestmír Kopecký – První veřejnoprávní
.

 

 

Kniha …a bude hůř (Maťa; 2004, původně 1985) spisovatele Jana Pelce se stala jedním z kultovních undergroundových děl vypovídajících o životě a atmosféře minulého režimu. I v současnosti oslovuje řadu čtenářů mladé generace. Přesto se zdál být nápad na její zfilmování značně bláhový. Materiál se podařilo úspěšně natočit a teď vše záleží na financích, aby se mohly zrealizovat dokončovací práce. Když to půjde dobře měl by být k vidění na začátku léta. Režie se ujal Petr Nikolaev, známý především snímkem Báječná léta pod psa (1997).

 

o filmu

 

http://www.filmabudehur.cz/

Autor: | Zveřejněno: 2.5.2007 20:07:43

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně