Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Děti ze základní školy navštívily vědce

Včera navštívilo dvacet dětí 5. třídy Základní školy na Blažkově ulici v Brně-Lesné vědce z Ústavu chemie a biochemie na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně.

„Připravili jsme dětem ukázky jednoduchých pokusů například na kyselost. Také si zkusily smíchat sůl a dusičnan stříbrný a vzniklou sraženinu si mohly odnést domů. Pak jsme jim ukázali některé z našich laboratorních přístrojů a nechali je nakouknout do mikroskopu,“ popisuje návštěvu dětí Vojtěch Adam z MZLU v Brně.

„Děti mají tuto exkurzi v rámci přírodovědy. Myslím si, že je to pro ně velký zážitek a už jsem mezi nimi zaslechl, že až budou velcí, budou chtít být taky vědci. Vědecké pracovníky z Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity jsem oslovil sám poté, co jsem viděl Vojtěcha Adama v jednom televizním pořadu. Vyšli nám neuvěřitelně vstříc a připravili pro děti zajímavý program,“ řekl učitel ze ZŠ Blažkova.

Pro Mendelovu zemědělskou a lesnickou univerzitu to byla první zkušenost s exkurzí dětí ze základní školy, ale v budoucnu chce rozhodně v této činnosti pokračovat.

Autor: | Zveřejněno: 30.1.2008 8:00:00

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně